STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Piłat brązowym medalistą Uniwersjady w Chengdu w rzucie młotem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDawid Piłat brązowym medalistą Uniwersjady w Chengdu w rzucie młotem

Dawid Piłat wywalczył brązowy medal w konkursie rzutu młotem na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Młody Polak w najlepszej próbie posłał młot na odległość 72.27. Tym samym wywalczył kolejny krążek reprezentantów Polski w lekkoatletyce w dalekich Chinach. Tego dnia najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Qi Wang z wynikiem 73.67. Przed Polakiem zmagania zakończył także Portugalczyk Decio Andrade. 

Wyrównana walka o medale

Od początku konkursu rzutu młotem w Chengdu oglądaliśmy wyrównaną walkę o medale. Po trzech pierwszych próbach Dawid Piłat plasował się jeszcze za podium. Wszystko dlatego, że pierwszy rzut spalił, a w dwóch kolejnych osiągał odległości 69.49 i 71.09. W jego przypadku kluczowa okazała się czwarta próba. W niej osiągnął 72.27 i wskoczył na drugie miejsce. Później nie poprawił już tego wyniku, a w ostatnim rzucie lepiej od niego spisał się jeszcze Portugalczyk Decio Andrade. Ten rzucił 73.43 i rzutem na taśmę wywalczył srebrny medal Uniwersjady. Złotym medalistą został Chińczyk Qi Wang, który w czwartej próbie osiągnął 73.63 metra. 

Dawid Piłat o włos pokonał kolejnego zawodnika. Czwarte miejsce zajął Ukrainiec Hlib Piskunov, który w trzeciej próbie rzucił 72.19. W kolejnych na szczęście się nie poprawił, dzięki temu Polak wyprzedził go o 8 centymetrów i stanął na podium 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. To kolejny medal młodych lekkoatletów z Polski, którzy w Chinach spisują się naprawdę świetnie. 

Czy będzie następcą Fajdka i Nowickiego?

Zaledwie 21-letni Dawid Piłat z pewnością chciałby pójść w ślady wspaniałych polskich młociarzy Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego. Do tej pory rekord życiowy naszego zawodnika to 73.23. Tyle rzucił przed tygodniem na Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim. Wynik ten również dałby mu brązowy medal Uniwersjady. Liczymy na to, że w najbliższych miesiącach jego forma będzie rosła i jeszcze w tym roku powalczy o poprawę swojego rekordu życiowego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...