STS KOD PROMOCYJNY

Diamentowa Liga w Dausze. Szósta Kaczmarek i siódmy Lisek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDiamentowa Liga w Dausze. Szósta Kaczmarek i siódmy Lisek

W miniony weekend odbył się mityng Diamentowej Ligi w Dausze. Podczas wydarzenia mogliśmy zobaczyć Piotra Liska i Natalię Kaczmarek.

Szóste miejsce Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów startując z pierwszego toru zajęła w Dausze szóste miejsce. Dystans ten pokonała w czasie 52.54 sekundy. Zwyciężczynią została pochodząca z Dominikany Marileidy Paulino, która uzyskała wynik 51.20. Przypomnijmy, że Polka posiada już na swoim koncie zagwarantowane minima na mistrzostwa świata, a także mistrzostwa Europy.

Siódmy Lisek

Pierwotnie konkurs w skoku o tyczce miał odbyć się w piątek, jednak wskutek nieodpowiednich warunków pogodowych przeniesiony został na sobotę. Ponadto zmieniono również miejsce rywalizacji – ze stadionu w stolicy Kataru na halę Aspire Dome.

Piotr Lisek rozpoczął od udanej próby na wysokość 5.41. W trzecim podejściu udało mu się z kolei przekroczyć granicę 5,61. Następnie nasz reprezentant atakował pułap 5.71 – niestety bezskutecznie. Mimo to, dla Polaka jest to najlepsze otwarcie sezonu letniego w karierze. Na pierwszym miejscu uplasował się Szwed – Armand Duplantis, który wyraźnie w zostawił w tyle wszelką konkurencję. Zawodnik ten skoczył w Dausze powyżej tyczki zawieszonej na wysokości 6.02.

Kiedy odbędzie się kolejna Diamentowa Liga?

Kolejna edycja Diamentowej Ligi będzie mieć miejsce już 21 maja, w brytyjskim Birmingham. 6 sierpnia prestiżowy mityng zawita natomiast pierwszy raz w historii do Polski. Wówczas odbędzie się Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...