Diamentowa Liga w Dausze. Szósta Kaczmarek i siódmy Lisek

Strona głównaLekkoatletykaDiamentowa Liga w Dausze. Szósta Kaczmarek i siódmy Lisek

W miniony weekend odbył się mityng Diamentowej Ligi w Dausze. Podczas wydarzenia mogliśmy zobaczyć Piotra Liska i Natalię Kaczmarek.

Szóste miejsce Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów startując z pierwszego toru zajęła w Dausze szóste miejsce. Dystans ten pokonała w czasie 52.54 sekundy. Zwyciężczynią została pochodząca z Dominikany Marileidy Paulino, która uzyskała wynik 51.20. Przypomnijmy, że Polka posiada już na swoim koncie zagwarantowane minima na mistrzostwa świata, a także mistrzostwa Europy.

Siódmy Lisek

Pierwotnie konkurs w skoku o tyczce miał odbyć się w piątek, jednak wskutek nieodpowiednich warunków pogodowych przeniesiony został na sobotę. Ponadto zmieniono również miejsce rywalizacji – ze stadionu w stolicy Kataru na halę Aspire Dome.

Piotr Lisek rozpoczął od udanej próby na wysokość 5.41. W trzecim podejściu udało mu się z kolei przekroczyć granicę 5,61. Następnie nasz reprezentant atakował pułap 5.71 – niestety bezskutecznie. Mimo to, dla Polaka jest to najlepsze otwarcie sezonu letniego w karierze. Na pierwszym miejscu uplasował się Szwed – Armand Duplantis, który wyraźnie w zostawił w tyle wszelką konkurencję. Zawodnik ten skoczył w Dausze powyżej tyczki zawieszonej na wysokości 6.02.

Kiedy odbędzie się kolejna Diamentowa Liga?

Kolejna edycja Diamentowej Ligi będzie mieć miejsce już 21 maja, w brytyjskim Birmingham. 6 sierpnia prestiżowy mityng zawita natomiast pierwszy raz w historii do Polski. Wówczas odbędzie się Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...