STS KOD PROMOCYJNY

Diamentowy Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej coraz bliżej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDiamentowy Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej coraz bliżej

Już tylko niespełna 40 dni pozostało do rozpoczęcia wyjątkowego Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Wyjątkowego, bo w tym roku po raz pierwszy w historii otrzymał on rangę zawodów Diamentowej Ligi. Jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w historii mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych w Polsce. Poznaliśmy już plan zawodów, które odbędą się 6 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na starcie nie zabraknie wielkich gwiazd, a już teraz możemy ostrzyć sobie zęby na pojedynek sprinterki Ewy Swobody z legendarną Shelly-Ann Fraser-Pryce. 

Najbardziej prestiżowy mityng lekkoatletyczny w Polsce

To będzie najbardziej prestiżowy mityng lekkoatletyczny w historii Polski. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie pojawią się największe gwiazdy. Początek imprezy zaplanowano na 13:30, a jej zakończenie nastąpi około 18:00. Mityng zostanie rozegrany 6 sierpnia, a najważniejsza jego część odbędzie się w godzinach 16-18. To wtedy kibice będą oglądać konkurencje, które wchodzą do klasyfikacji Diamentowej Ligi. 

Pierwsze gwiazdy zakontraktowane

Już teraz rozpoczęło się kontraktowanie gwiazd imprezy. Dyrektor mityngu Piotr Małachowski potwierdził, że w sprincie kobiet na 100 metrów zmierzą się ze sobą Ewa Swoboda oraz legendarna Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamajki, która ma w dorobku mistrzostwo olimpijskie z 2008 roku. Obecnie jest liderką światowych list. Wcześniej potwierdzono udział najlepszego tyczkarza ostatnich lat, czyli Szweda Armanda Duplantisa. Fenomenalnie zapowiada się również występ najlepszych młociarzy świata, ponieważ na starcie staną wszyscy medaliści olimpijscy z Tokio: Wojciech Nowicki, Eivind Henriksen i Paweł Fajdek. 

Oczywiście to nie koniec, bo do początku imprezy pozostało jeszcze blisko 40 dni. W tym czasie organizatorzy mityngu powinni zakontraktować jeszcze wiele zagranicznych i polskich gwiazd. Bez wątpienia będzie to wyjątkowe wydarzenie sportowe. Dnia 6 sierpnia Chorzów stanie się światową stolicą lekkoatletyki na najwyższym poziomie. Impreza zostanie rozegrana pomiędzy mistrzostwami świata i Europy, dlatego czołowi zawodnicy powinni być w najwyższej formie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...