Dobre starty Polaków w mityngu Orlen Cup w Łodzi. Ewa Swoboda z rekordem Polski

Strona głównaLekkoatletykaDobre starty Polaków w mityngu Orlen Cup w Łodzi. Ewa Swoboda z...

W ostatni weekend w Łodzi rozegrano mityng lekkoatletyczny Orlen Cup. Podczas zmagań w łódzkiej hali mogliśmy oglądać czołowych polskich lekkoatletów oraz zagraniczne gwiazdy, dzięki czemu zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Swoboda, która wygrała sprint na 60 metrów, ustanawiając przy tym rekord Polski oraz najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych. Ponadto w rywalizacji mogliśmy oglądać m.in. Klaudię Wojtunik, Damiana Czykiera, Michała Haratyka, Konrada Bukowieckiego, Piotra Liska, czy Pawła Wojciechowskiego. 

Ewa Swoboda najlepsza w sprincie

Zdecydowanie najlepszy wynik osiągnęła Ewa Swoboda w sprincie na 60 metrów, gdzie wygrała z czasem 7.00 sekund. To najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych i jednocześnie rekord Polski na tym dystansie w hali. W rywalizacji sprinterek zaprezentowały się także inne Polki, w tym: Marika Popowicz-Drapała (4. miejsce), Adriana Gąsior (6. i rekord życiowy) oraz Magdalena Stefanowicz (8.). 

Konrad Bukowiecki najlepszy w pchnięciu kulą

W rywalizacji kulomiotów najlepszy był Konrad Bukowiecki, który w Łodzi trzykrotnie pchnął powyżej 21. metrów. Ostatecznie zmagania wygrał z wynikiem 21,39 metra. W tej samej rywalizacji udział wzięli także inny Polacy, w tym: Michał Haratyk (3. miejsce, 20,92 m.), Jakub Szyszkowski (6., 19,23 m), Wojciech Marok (7., 17,90 m) i Szymon Mazur (8., 17,57 m). 

Piotr Lisek na podium skoku o tyczce

W skoku o tyczce na trzecim miejscu uplasował się Piotr Lisek, który skoczył 5,71 metra. Zawody wygrał reprezentant Filipin Ernest John Obiena z wynikiem 5,81 metra. W rywalizacji udział wzięli także Paweł Wojciechowski (5.), Robert Sobera (7.) oraz Bartosz Marcinkiewicz (brak wyniku). 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W Łodzi oglądaliśmy liczne grono Polaków. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych konkurencji wraz z miejscami, które zajmowali. 

Bieg na 60 metrów przez płotki kobiet

1. Reetta Hurske (Finlandia)

2. Klaudia Siciarz

3. Klaudia Wojtunik

4. Elisa Di Lazzaro (Włochy)

5. Viktoria Forster (Słowacja)

6. Weronika Nagięć

7. Marika Majewska

DNF Monika Kiepura

Bieg na 60 metrów przez płotki mężczyzn

1. Rafael Pereira (Brazylia)

2. Damian Czykier 

3. Wellington Zaza (Liberia)

4. Jakub Szymański

Bieg na 60 metrów mężczyzn

1. Marceli Lamont Jacobs (Włochy)

2. Mike Rodgers (USA)

3. Ali Chituru (Włochy)

4. Przemysław Słowikowski 

5. Dominik Kopeć

6. Jan Veleba (Czechy)

7. Patryk Krupa

Skok wzwyż mężczyzn

1. Andriy Protsenko (Ukraina)

2. Erick Portillo (Meksyk)

3. Gerson Balde (Portugalia)

4. Mateusz Kołodziejski

5. David Tgomsa (Bahamy)

6. Norbert Kobielski

7. Sebastian Moszczyńśki

Jakub Pająk (brak wyniku)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Udany występ Mikołaja Marczyka w Rajdzie Finlandii

Mikołaj Marczyk w miniony weekend wziął udział w Rajdzie Finlandii. Polak zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2, więc jego debiut na fińskich szutrach...

Polskie rekordy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie część konkurencji miała rangę Diamentowej Ligi. To pierwsze tak prestiżowe zawody lekkoatletyczne w...