STS KOD PROMOCYJNY

Dobre starty Polaków w mityngu Orlen Cup w Łodzi. Ewa Swoboda z rekordem Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDobre starty Polaków w mityngu Orlen Cup w Łodzi. Ewa Swoboda z...

W ostatni weekend w Łodzi rozegrano mityng lekkoatletyczny Orlen Cup. Podczas zmagań w łódzkiej hali mogliśmy oglądać czołowych polskich lekkoatletów oraz zagraniczne gwiazdy, dzięki czemu zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Swoboda, która wygrała sprint na 60 metrów, ustanawiając przy tym rekord Polski oraz najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych. Ponadto w rywalizacji mogliśmy oglądać m.in. Klaudię Wojtunik, Damiana Czykiera, Michała Haratyka, Konrada Bukowieckiego, Piotra Liska, czy Pawła Wojciechowskiego. 

Ewa Swoboda najlepsza w sprincie

Zdecydowanie najlepszy wynik osiągnęła Ewa Swoboda w sprincie na 60 metrów, gdzie wygrała z czasem 7.00 sekund. To najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych i jednocześnie rekord Polski na tym dystansie w hali. W rywalizacji sprinterek zaprezentowały się także inne Polki, w tym: Marika Popowicz-Drapała (4. miejsce), Adriana Gąsior (6. i rekord życiowy) oraz Magdalena Stefanowicz (8.). 

Konrad Bukowiecki najlepszy w pchnięciu kulą

W rywalizacji kulomiotów najlepszy był Konrad Bukowiecki, który w Łodzi trzykrotnie pchnął powyżej 21. metrów. Ostatecznie zmagania wygrał z wynikiem 21,39 metra. W tej samej rywalizacji udział wzięli także inny Polacy, w tym: Michał Haratyk (3. miejsce, 20,92 m.), Jakub Szyszkowski (6., 19,23 m), Wojciech Marok (7., 17,90 m) i Szymon Mazur (8., 17,57 m). 

Piotr Lisek na podium skoku o tyczce

W skoku o tyczce na trzecim miejscu uplasował się Piotr Lisek, który skoczył 5,71 metra. Zawody wygrał reprezentant Filipin Ernest John Obiena z wynikiem 5,81 metra. W rywalizacji udział wzięli także Paweł Wojciechowski (5.), Robert Sobera (7.) oraz Bartosz Marcinkiewicz (brak wyniku). 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W Łodzi oglądaliśmy liczne grono Polaków. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych konkurencji wraz z miejscami, które zajmowali. 

Bieg na 60 metrów przez płotki kobiet

1. Reetta Hurske (Finlandia)

2. Klaudia Siciarz

3. Klaudia Wojtunik

4. Elisa Di Lazzaro (Włochy)

5. Viktoria Forster (Słowacja)

6. Weronika Nagięć

7. Marika Majewska

DNF Monika Kiepura

Bieg na 60 metrów przez płotki mężczyzn

1. Rafael Pereira (Brazylia)

2. Damian Czykier 

3. Wellington Zaza (Liberia)

4. Jakub Szymański

Bieg na 60 metrów mężczyzn

1. Marceli Lamont Jacobs (Włochy)

2. Mike Rodgers (USA)

3. Ali Chituru (Włochy)

4. Przemysław Słowikowski 

5. Dominik Kopeć

6. Jan Veleba (Czechy)

7. Patryk Krupa

Skok wzwyż mężczyzn

1. Andriy Protsenko (Ukraina)

2. Erick Portillo (Meksyk)

3. Gerson Balde (Portugalia)

4. Mateusz Kołodziejski

5. David Tgomsa (Bahamy)

6. Norbert Kobielski

7. Sebastian Moszczyńśki

Jakub Pająk (brak wyniku)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...