STS KOD PROMOCYJNY

Dobre wyniki Polaków na halowym mityngu lekkoatletycznym w Lievin

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDobre wyniki Polaków na halowym mityngu lekkoatletycznym w Lievin

W czwartek 17 lutego odbył się kolejny z mityngów lekkoatletycznych zaliczanych do Halowej Złotej Ligi. Tym razem czołowi lekkoatleci świata wystartowali w Meeting Hauts-de-France Pas-de-Calais we francuskim Lievin. Na starcie pojawiło się aż 9. reprezentantów Polski, jednak żaden z nich nie włączył się do walki o końcowe zwycięstwo w swojej konkurencji. Mimo wszystko w mocno obsadzonym mityngu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wydarzeniem zawodów był start Norwega Jakoba Ingebrigstena na 1500 metrów, gdzie pobił halowy rekord świata na tym dystansie. 

Solidne występy Polaków

Na mityngu we Francji pojawił się m.in. Adam Kszczot, który jest rekordzistą tych zawodów na 800 metrów. Tym razem jednak nie był stawiany w roli faworyta i w swoim biegu zajął dopiero 6. miejsce. Najlepszy na tym dystansie okazał się lider światowych list Mariano Garcia z Hiszpanii, który na finiszu wyprzedził drugiego w tym roku Elliota Gilesa z Wielkiej Brytanii. Swój najlepszy dotychczasowy wynik w tym roku w hali powtórzył Piotr Lisek, który skoczył 5,71 metra i zajął 6. miejsce w konkursie skoku o tyczce. Zwycięstwo przypadło Christopherowi Nilsenowi ze Stanów Zjednoczonych po skoku na 5,91 metra. 

Dwóch biało-czerwonych oglądaliśmy w biegu na 1500 metrów. Michał Rozmys zajął w nim 5. miejsce, a Marcin Lewandowski ukończył zmagania na 7. miejscu. Wydarzeniem tego biegu był rekord świata Jakoba Ingebrigstena z Norwegii, który osiągnął wynik 3:30.60. Ostatnim z członków męskiej reprezentacji Polski w Lievin był Damian Czykier, który startował w sprincie na 60 metrów. W biegu półfinałowym zajął 6. miejsce i zabrakło go w wielkim finale. 

Jak poszło Polkom?

W hali w Lievin oglądaliśmy także cztery Polki. Klaudia Siciarz wystartowała w sprincie na 60 metrów, gdzie awansowała do finału i zajęła w nim 6. miejsce. Do najlepszej Laeticii Bapte z Francji straciła 0,19 sekundy. Dobrze zaprezentowała się również Angelika Cichocka, która zajęła 4. miejsce w biegu na 800 metrów. Zawody wygrała Jamajka Natogua Goule, a Polce do podium zabrakło 1,26 sekundy. Biegu na 3000 metrów nie ukończyła Martyna Galant, a w rywalizacji na jedną milę w roli rozprowadzającej wystąpiła doświadczona Aneta Lemiesz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...