STS KOD PROMOCYJNY

Dobre występy Polaków w Pucharze Europy w rzutach w portugalskiej Leirze. Ewa Różańska wygrała rzut młotem w kategorii do lat 23

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDobre występy Polaków w Pucharze Europy w rzutach w portugalskiej Leirze. Ewa...

W dniach 12-13 marca w portugalskiej Leirze rozegrano już 21. Puchar Europy w rzutach. Z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski, którzy drużynowo zajęli 2. miejsce wśród mężczyzn i 4. miejsce wśród kobiet. To wszystko bez czołowych naszych lekkoatletów. W Portugalii startowali przede wszystkim młodzi i najlepiej rokujący Polacy, choć w innych reprezentacjach nie zabrakło gwiazd. Indywidualnie świetnie spisała się Ewa Różańska, która wygrała rzut młotem w kategorii do lat 23. 

Drugie miejsce męskiej drużyny

Solidnie w Portugalii zaprezentowali się mężczyźni, którzy ukończyli drużynową rywalizację na drugim miejscu. Do zwycięzców z Włoch straciliśmy 95 punktów, a trzecich Rumunów wyprzedziliśmy o 15 oczek. Pierwszego dnia w rzucie dyskiem zaprezentowali się Oskar Stachnik i Robert Urbanek. Pierwszy rzucił 61,62 metrów, co dało mu 5. miejsce. Dwa miejsca niżej sklasyfikowany został Robert Urbanek po rzucie na 59,72 metrów. W kategorii do lat 23 na 8. miejscu był Wojciech Marok z wynikiem 48,85 metrów. Dawid Piłat zajął trzecie miejsce w grupie B rzutu młotem, gdzie osiągnął 70,41 metrów. W kategorii do lat 23 na ósmym miejscu skończył Tomasz Ratajczyk, który uzyskał 67,22 metrów. 

Drugiego dnia zmagań oglądaliśmy kolejnych reprezentantów Polski. W mocno obsadzonej konkurencji pchnięcia kulą na 9. miejscu był Jakub Szyszkowski. Wśród zawodników poniżej 23. roku życia na 4. miejscu rywalizację zakończył Piotr Goździewicz. Dawid Wegner okazał się najlepszy w rzucie oszczepem w grupie B, co z wynikiem 75,15 metrów pozwoliło mu na zajęcie 7. miejsca w ogólnej klasyfikacji. Wśród młodzieżowców 11. miejsce zajął Oskar Trejgo. 

Kobieca drużyna tuż za podium

Niestety tuż za podium rywalizację zakończyły reprezentantki Polski w drużynie. Do trzecich Węgierek straciły 60 punktów. Wśród kobiet triumfowały zawodniczki z Wielkiej Brytanii, a na drugim miejscu uplasowały się Włoszki. Pierwszą konkurencją było pchnięcie kulą, gdzie Ewa Różańska zajęła 8. miejsce w grupie B, a w kategorii młodzieżowej na 4. miejscu skończyła Zuzanna Maślana. Drugą kobiecą konkurencją pierwszego dnia zmagań był rzut oszczepem. Tam w grupie A na 9. miejscu skończyła Małgorzata Maślak, a w grupie B na 5 miejscu Klaudia Regin. W kategorii zawodniczek poniżej 23. roku życia oglądaliśmy Gabrielę Andrukonis, która została sklasyfikowana na 8. miejscu. 

Drugiego dnia najlepiej spisała się Ewa Różańska, która wygrała konkurencję rzutu młotem w kategorii wiekowej do lat 23. Wśród seniorek na 6. miejscu w grupie A sklasyfikowano Katarzynę Furmanek, a w grupie B na 5. miejscu Aleksandrę Śmiech. Rzut dyskiem kobiet w grupie B wygrała Karolina Urban, a w grupie A na 10. miejscu skończyła Daria Zabawska. Zmagania młodzieżowe na 12. miejscu zakończyła Nina Staruch. Te wyniki pozwoliły Polkom na zajęcie 4. miejsca w drużynie. 

Leiria będzie miastem gospodarzem Pucharu Europy w rzutach także w dwóch kolejnych latach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...