Dobre występy polskich biegaczy na mityngu w Metz. Natalia Kaczmarek z 3 wynikiem na światowych listach

Strona głównaLekkoatletykaDobre występy polskich biegaczy na mityngu w Metz. Natalia Kaczmarek z 3...

Lekkoatletyczny sezon halowy 2022 rozkręca się na dobre. W miniony weekend rozegrany został m.in. mityng halowy we francuskim Metz, w którym wystąpili Natalia Kaczmarek oraz Marcin Lewandowski. Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i stanęli na podium w swoich konkurencjach. 

Natalia Kaczmarek z trzecim wynikiem na 400 metrów na świecie

Dobry start we Francji zanotowała Natalia Kaczmarek, która w biegu na 400 metrów osiągnęła wynik 51,58 sekundy. To rekord życiowy naszej lekkoatletki w hali i jednocześnie trzeci tegoroczny wynik na listach światowych. Reprezentantka Polski w Metz zajęła drugie miejsce i przegrała tylko z Holenderką Femke Bol, która na linii mety miała czas 50,72 sekundy i tym samym poprawiła najlepszy wynik na listach światowych, który do tej pory należał do innej Polki Anny Kiełbasińskiej. 

Dobry bieg Marcina Lewandowskiego na 1500 metrów

W Metz mogliśmy oglądać także Marcina Lewandowskiego, który wystartował w biegu na 1500 metrów. Polak udanie wrócił po kontuzji, której nabawił się na igrzyskach w Tokio i już w swoim pierwszym tegorocznym starcie uzyskał minimum kwalifikacyjne na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie. Marcin Lewandowski dobiegł do mety z czasem 3:37.15 minuty, co dało mu drugie miejsce na mityngu. Przegrał tylko z doświadczonym Kenijczykiem Abelem Kipsangiem, który w tym biegu miał wynik 3:36.23 minuty i pobił swój rekord życiowy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Iga Świątek w finale Roland Garros. Pozostanie liderką rankingu

Iga Świątek po dwusetowym boju pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię i awansowała do wielkiego finału turnieju Roland Garros. Polka stoczyła pasjonujący bój z dobrze...

Trudne zadanie Hurkacza w Roland Garros. Rywalem David Goffin

Hubert Hurkacz poznał swojego przeciwnika w I rundzie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Polak trafił na Davida Goffina z Belgii. Nasz tenisista mógł trafić lepiej....