STS KOD PROMOCYJNY

Dobre występy polskich biegaczy na mityngu w Metz. Natalia Kaczmarek z 3 wynikiem na światowych listach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDobre występy polskich biegaczy na mityngu w Metz. Natalia Kaczmarek z 3...

Lekkoatletyczny sezon halowy 2022 rozkręca się na dobre. W miniony weekend rozegrany został m.in. mityng halowy we francuskim Metz, w którym wystąpili Natalia Kaczmarek oraz Marcin Lewandowski. Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i stanęli na podium w swoich konkurencjach. 

Natalia Kaczmarek z trzecim wynikiem na 400 metrów na świecie

Dobry start we Francji zanotowała Natalia Kaczmarek, która w biegu na 400 metrów osiągnęła wynik 51,58 sekundy. To rekord życiowy naszej lekkoatletki w hali i jednocześnie trzeci tegoroczny wynik na listach światowych. Reprezentantka Polski w Metz zajęła drugie miejsce i przegrała tylko z Holenderką Femke Bol, która na linii mety miała czas 50,72 sekundy i tym samym poprawiła najlepszy wynik na listach światowych, który do tej pory należał do innej Polki Anny Kiełbasińskiej. 

Dobry bieg Marcina Lewandowskiego na 1500 metrów

W Metz mogliśmy oglądać także Marcina Lewandowskiego, który wystartował w biegu na 1500 metrów. Polak udanie wrócił po kontuzji, której nabawił się na igrzyskach w Tokio i już w swoim pierwszym tegorocznym starcie uzyskał minimum kwalifikacyjne na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie. Marcin Lewandowski dobiegł do mety z czasem 3:37.15 minuty, co dało mu drugie miejsce na mityngu. Przegrał tylko z doświadczonym Kenijczykiem Abelem Kipsangiem, który w tym biegu miał wynik 3:36.23 minuty i pobił swój rekord życiowy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...