Dramat Polek w sztafecie. Skrzyszowska i sztafeta mężczyzn biegną dalej

Strona głównaLekkoatletykaDramat Polek w sztafecie. Skrzyszowska i sztafeta mężczyzn biegną dalej

Sztafeta kobiet 4×400 metrów w Eugene przeżyła dramat. Polki nie awansowały do finału z powodu faulu Kanadyjki, która nastąpiła na stopę Małgorzaty Hołub-Kowalik. Niestety protest został odrzucony. Do finału rywalizacji sztafet awansowali mężczyźni na 4×400 metrów. W nocy ze zmiennym szczęściem występowały nasze płotkarki. Do półfinału awansowała Pia Skrzyszowska, a na etapie eliminacji odpadła Klaudia Siciarz. Jutro ostatni dzień zmagań na Mistrzostwach Świata 2022 w lekkoatletyce. 

Polek zabraknie w finale. Protest odrzucony 

Sztafeta Polek na dystansie 4×400 metrów była jedną z polskich nadziei medalowych. Niestety nic z tego nie będzie. W biegu eliminacyjnym zespół w składzie: Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik dobiegł dopiero na 5. miejscu. Do najlepszych Jamajek biało-czerwone straciły ponad 5 sekund i ostatecznie pożegnały się ze zmaganiami. Jak się później okazało, powodem słabszego biegu Polek był faul, który popełniła jedna z Kanadyjek. Na początku zmiany nadepnęła na stopę Małgorzaty Hołub-Kowalik, co uniemożliwiło jej szybkie bieganie. Na mecie widzieliśmy podziurawiony i zakrwawiony but polskiej lekkoatletki, która nabawiła się urazu. Niestety te argumenty nie przekonały organizatorów i mimo złożonego protestu, Polki nie pobiegną w finale. 

Mężczyźni powalczą w finale 4×400 metrów

To, co nie udało się Polkom, zrealizowali mężczyźni. Sztafeta męska 4×400 metrów awansowała do finału. W składzie: Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński dobiegli do mety z czasem 3:02.51 i zajęli trzecie miejsce w swoim biegu. To szósty czas półfinałów. Polacy przy sprzyjających okolicznościach mogą włączyć się nawet do walki o medal, jednak zdecydowanymi faworytami do złota są Amerykanie, a tradycyjnie mocne powinny być zespoły: Jamajki, Japonii, Belgii, czy też Trynidadu i Tobago. 

Skrzyszowska w półfinale, Siciarz odpadła

Przedostatniego dnia zmagań oglądaliśmy jeszcze dwie Polki w eliminacjach na 100 metrów przez płotki. Zdecydowanie lepiej pobiegła Pia Skrzyszowska, która wygrała swój bieg z czasem 12.70 i z ósmym wynikiem eliminacji awansowała do półfinału. Niestety w innych nastrojach zmagania zakończyła Klaudia Siciarz. Ta zajęła 5. miejsce w biegu eliminacyjnym z czasem 13.27 i pożegnała się z rywalizacją. Polacy w Eugene zdobyli do tej pory jeden złoty i trzy srebrne medale.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Religijny inżynier z nałogiem. Kim jest Fernando Santos?

Zatrudnienie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa obiło się szerokim echem. W świecie futbolu to doskonale znane nazwisko, które fachem trenera zajmuje się...