STS KOD PROMOCYJNY

Dramat Polek w sztafecie. Skrzyszowska i sztafeta mężczyzn biegną dalej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDramat Polek w sztafecie. Skrzyszowska i sztafeta mężczyzn biegną dalej

Sztafeta kobiet 4×400 metrów w Eugene przeżyła dramat. Polki nie awansowały do finału z powodu faulu Kanadyjki, która nastąpiła na stopę Małgorzaty Hołub-Kowalik. Niestety protest został odrzucony. Do finału rywalizacji sztafet awansowali mężczyźni na 4×400 metrów. W nocy ze zmiennym szczęściem występowały nasze płotkarki. Do półfinału awansowała Pia Skrzyszowska, a na etapie eliminacji odpadła Klaudia Siciarz. Jutro ostatni dzień zmagań na Mistrzostwach Świata 2022 w lekkoatletyce. 

Polek zabraknie w finale. Protest odrzucony 

Sztafeta Polek na dystansie 4×400 metrów była jedną z polskich nadziei medalowych. Niestety nic z tego nie będzie. W biegu eliminacyjnym zespół w składzie: Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik dobiegł dopiero na 5. miejscu. Do najlepszych Jamajek biało-czerwone straciły ponad 5 sekund i ostatecznie pożegnały się ze zmaganiami. Jak się później okazało, powodem słabszego biegu Polek był faul, który popełniła jedna z Kanadyjek. Na początku zmiany nadepnęła na stopę Małgorzaty Hołub-Kowalik, co uniemożliwiło jej szybkie bieganie. Na mecie widzieliśmy podziurawiony i zakrwawiony but polskiej lekkoatletki, która nabawiła się urazu. Niestety te argumenty nie przekonały organizatorów i mimo złożonego protestu, Polki nie pobiegną w finale. 

Mężczyźni powalczą w finale 4×400 metrów

To, co nie udało się Polkom, zrealizowali mężczyźni. Sztafeta męska 4×400 metrów awansowała do finału. W składzie: Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński dobiegli do mety z czasem 3:02.51 i zajęli trzecie miejsce w swoim biegu. To szósty czas półfinałów. Polacy przy sprzyjających okolicznościach mogą włączyć się nawet do walki o medal, jednak zdecydowanymi faworytami do złota są Amerykanie, a tradycyjnie mocne powinny być zespoły: Jamajki, Japonii, Belgii, czy też Trynidadu i Tobago. 

Skrzyszowska w półfinale, Siciarz odpadła

Przedostatniego dnia zmagań oglądaliśmy jeszcze dwie Polki w eliminacjach na 100 metrów przez płotki. Zdecydowanie lepiej pobiegła Pia Skrzyszowska, która wygrała swój bieg z czasem 12.70 i z ósmym wynikiem eliminacji awansowała do półfinału. Niestety w innych nastrojach zmagania zakończyła Klaudia Siciarz. Ta zajęła 5. miejsce w biegu eliminacyjnym z czasem 13.27 i pożegnała się z rywalizacją. Polacy w Eugene zdobyli do tej pory jeden złoty i trzy srebrne medale.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...