STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce biało-czerwonych w Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDrugie miejsce biało-czerwonych w Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy, które rozegrano w ramach Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. Zmagania lekkoatletów odbywały się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Polacy zdobyli łącznie 402,5 punktu. Do ostatnich konkurencji walczyliśmy o srebro z Niemcami. Ostatecznie wyprzedziliśmy ich o 15 punktów. Złoto zdobyli świetnie dysponowani Włosi, którzy podczas trzech dni rywalizacji uzbierali 426,5 punktu. 

Srebrny medal biało-czerwonych to dobry sukces

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat zaliczani są do ścisłej europejskiej i światowej czołówki. Po raz kolejny udowodnili to na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Do końca walczyli o złoto Drużynowych Mistrzostw Europy. Ostatecznie musieli uznać wyższość lepiej dysponowanych Włochów. W każdej konkurencji kraj mógł wystawić jednego zawodnika. Następnie walczyli oni o punkty, które były przyznawane zgodnie z zajętym miejscem. Oczywiście najwięcej dostawało się za wygranie zawodów (16 punktów). 

Liczne grono Polaków na podiach w swoich konkurencjach 

Biało-czerwoni od początku byli bardzo skuteczni i wywalczyli sporo miejsc na podium. Czterokrotnie Polacy cieszyli się z wygranej w konkurencji. Autorami zwycięstw byli: Ewa Swoboda (100 metrów), Pia Skrzyszowska (100 metrów przez płotki), Wojciech Nowicki (rzut młotem) i Alicja Konieczek (3000 metrów z przeszkodami). Ponadto w czołowej trójce meldowali się jeszcze: Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Martyna Galant (1500 metrów), Norbert Kobielski (skok wzwyż), Robert Urbanek (rzut dyskiem), Albert Komański (200 metrów), Malwina Kopron (rzut młotem), Natalia Kaczmarek (400 metrów), sztafeta kobiet 4×100 metrów i sztafeta mieszana 4×400 metrów.

Dzięki temu Polacy do końca pozostawali w walce o złoto. Niestety tym razem lepsi okazali się Włosi, którzy na zawody w Chorzowie przygotowali znakomitą formę. Trzecie miejsce w generalce zajęli Niemcy. Tuż za podium znaleźli się reprezentanci Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...