Drugie miejsce Dawida Wegnera na Memoriale Josefa Odložila w Pradze

Strona głównaLekkoatletykaDrugie miejsce Dawida Wegnera na Memoriale Josefa Odložila w Pradze

Oszczepnik Dawid Wegner zajął drugie miejsce na Memoriale Josefa Odložila w czeskiej Pradze. Polak w najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 78.25 m. Tuż za podium w tej konkurencji zmagania ukończył Cyprian Mrzygłód z wynikiem 74.61 m. W Pradze oglądaliśmy jeszcze m.in.: Wiktorię Miąso, Michała Groberskiego i Krzysztofa Hołuba. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze.

Cenne podium Dawida Wegnera

Dawid Wegner ze świetnej strony pokazał się na Memoriale Josefa Odložila. Zawodnik Startu Nakło w Pradze posłał oszczep na odległość 78.25 m. Pozwoliło mu to na zajęcie drugiego miejsca. Przegrał tylko z reprezentantem gospodarzy Jakubem Vadlejchem, który osiągnął odległość 82.55 m. Na trzecim miejscu podium stanął Łotysz Gatis Cakss z wynikiem 75.27 m. Tuż za podium znalazł się kolejny z Polaków Cyprian Mrzygłód, który uzyskał 74.61 m. Dla Dawida Wegnera to kolejny dobry start w tym sezonie. Nie tak dawno w Kielcach poprawił swój rekord życiowy, który od tego roku wynosi 80.10 m. Podczas zawodów w Pradze Polacy zdobyli cenne punkty rankingowe do kwalifikacji na mistrzostwa świata w Budapeszcie oraz na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Jak poszło pozostałym biało-czerwonych?

W Pradze w zawodach rangi World Athletics Continental Tour – Bronze oglądaliśmy jeszcze troje reprezentantów Polski. Szóste miejsce w konkursie skoku wzwyż zajęła Wiktoria Miąso. W najlepszej próbie pokonała poprzeczkę znajdująca się na wysokości 1.76 m. Zaledwie czterech centymetrów zabrakło jej do podium. Konkurs wygrała Czeszka Michaela Hruba z wynikiem 1.84.

Krzysztof Hołub zajął szóste miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Jego wynik to 50.38. To trzeci rezultat w jego karierze, co wskazuje na to, że znajduje się obecnie w naprawdę dobrej formie. W najbliższych tygodniach powinno być tylko lepiej. Konkurencję wygrał Niemiec Constantin Preis z wynikiem 49.06. Ostatni z biało-czerwonych startował w biegu na 1500 metrów. Był nim Michał Groberski, który z czasem 3:41.15 zajął ósme miejsce. Najlepszy okazał się Etiopczyk Abdulkarim Teki Abdurahman.