Dziesięciu reprezentantów Polski pojedzie na 3. Drużynowe Mistrzostwa Świata w chodzie w Omanie

Strona głównaLekkoatletykaDziesięciu reprezentantów Polski pojedzie na 3. Drużynowe Mistrzostwa Świata w chodzie w...

Poznaliśmy kadrę Polski na nadchodzące Drużynowe Mistrzostwa Świata w chodzie sportowym, które rozegrane zostaną w dniach 4-5 marce w Maskacie. W stolicy Omanu zabraknie mistrza olimpijskiego z Tokio na dystansie 50. kilometrów Dawida Tomali oraz Łukasza Niedziałka. Obaj wracają powoli do zdrowia po odniesionych kontuzjach i kluczowym tegorocznym startem powinny być dla nich Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie. Kogo obejrzymy w Omanie?

Kadra Polski na turniej w Omanie

Ostatecznie w kadrze Polski znalazło się dziesięciu lekkoatletów, w tym troje juniorów, którzy powalczą w kategorii do lat 20. Nasi reprezentanci wezmą udział w rywalizacji juniorów na 10 kilometrów oraz w rywalizacji kobiet na 20 i 35 kilometrów, a także w rywalizacji mężczyzn na 35 kilometrów. Poniżej przedstawiamy nazwiska wszystkich powołanych sportowców. 

Kobiety:

  • Izabela Krzyżanowska (10 km, u20);
  • Magdalena Żelazna (10 km, u20);
  • Anna Zdziebło (20 km);
  • Olga Niedziałek (35 km);
  • Agnieszka Ellward (35 km);
  • Katarzyna Zdziebło (35 km).

Mężczyźni:

  • Kamil Piecuch (10 km, u20);
  • Artur Brzozowski (35 km);
  • Rafał Augustyn (35 km);
  • Jakub Jelonek (35 km). 

Trzecie Drużynowe Mistrzostwa Świata odbędą się z opóźnieniem

To dopiero trzecia edycja Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie sportowym. Pierwotnie miała się odbyć dwa lata temu w stolicy Białorusi Mińsku, jednak z powodu wybuchu pandemii koronawirusa zawody zostały odwołane. Tym razem nic nie powinno stanąć na przeszkodzie chodziarzom, którzy powalczą nie tylko o tytuł, ale także o zdobycie minimum kwalifikacyjnego do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. 

Reprezentacja Polski mężczyzn przed czterema laty wywalczyła brązowe medale w rywalizacji na 50 kilometrów. Ta konkurencja ostatni raz została rozegrana na igrzyskach w Tokio, gdzie najlepszy okazał się Dawid Tomala. Obecne chodziarze będą startowali na dystansie o 15 kilometrów krótszym. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...