STS KOD PROMOCYJNY

Ewa Jagielska wygrała 45. Maraton Warszawski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaEwa Jagielska wygrała 45. Maraton Warszawski

Za nami 45. edycja Maratonu Warszawskiego. Wśród kobiet triumfowała Ewa Jagielska, która o blisko 2,5 minuty wyprzedziła kolejną rywalkę na mecie. Najlepiej z Polaków w rywalizacji mężczyzn spisał się Artur Olejarz, który do końca walczył o podium i ostatecznie zajął czwarte miejsce W biegach na 10 kilometrów triumfowali Andrzej Starżyński i Izabela Paszkiewicz.

Świetny bieg i zwycięstwo Ewy Jagielskiej 

W tym roku rozegrano 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Zawodnicy po raz pierwszy w historii startowali spod Pałacu Kultury i Nauki. Tam też zaplanowano metę i ceremonię medalową. Największy polski sukces oglądaliśmy w rywalizacji kobiet. Tam po zwycięstwo pobiegła Ewa Jagielska, która finiszowała z czasem 2:34.43. Dzięki temu o blisko 2,5 minuty wyprzedziła drugą na mecie Ukrainkę Olgę Nyżnyk. Trzecie miejsce zajęła jej rodaczka Marina Niemczenko, która do Ewy Jagielskiej straciła blisko 3,5 minuty. 

Artur Olejarz blisko podium 

Blisko polskiego podium było w rywalizacji panów. Do końca walczył o nie Artur Olejarz. Ostatecznie finiszował z czasem 2:17.48 i brązowy medal przegrał o 55 sekund. Zwycięzcą 45. Maratonu Warszawskiego został Węgier Levente Szemerei z czasem 2:15.32. Tegoroczne podium uzupełnili Ukraińcy Mykoła Mewsza (2:16.38) i Witalij Szafar (2:16.53). 

Andrzej Starżyński i Izabela Paszkiewicz najlepsi na 10 kilometrów

Przy okazji tegorocznej edycji Maratonu Warszawskiego rozegrano dodatkowo bieg na 10 kilometrów pod nazwą „Warszawska Dycha”. W nim triumfowali Polacy. Wśród kobiet najlepsza była Izabela Paszkiewicz z czasem 33.17. Zwycięzcą wśród mężczyzn okazał się Andrzej Starżyński, któremu na mecie zmierzono czas 30.47.

Pierwsza edycja Maratonu Warszawskiego odbyła się 30 września 1979 roku. W tym roku w stolicy Polski wystartowało około 10 000 biegaczy, w tym wielu zawodowców. Nas najbardziej cieszy sukces Ewy Jagielskiej, która w świetnym stylu triumfowała pod Pałacem Kultury i Nauki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...