Ewa Swoboda najszybszą Europejką na świecie!

Autor
Strona głównaLekkoatletykaEwa Swoboda najszybszą Europejką na świecie!

Ewa Swoboda zaliczyła świetny start na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Budapeszcie. Polska sprinterka zajęła 6. miejsce w finale biegu na 100 m, co dało jej nieoficjalny tytuł najszybszej Europejki w tej konkurencji. Złoty medal zdobyła Amerykanka Sha’Carri Richardson.

Wynik poniżej 11 sekund

Polka dostała się do finału jako „szczęśliwa przegrana” z półfinałów. Czas 11,01 wystarczył, by awansować do decydującego biegu ex aequo z Brytyjką Diną Asher-Smith.

Finał był w wykonaniu Ewy Swobody jeszcze lepszy – Polka znakomicie wyszła z bloków startowych i przez pierwszą połowę dystansu była bliska miejsca na podium. Na finiszu lepsze okazały się jednak doświadczone sprinterki reprezentujące m.in. USA i Jamajkę.

Swoboda dobiegła do mety z rewelacyjnym czasem 10,97, co dało jej 6. miejsce. Jedyna Europejka poza Polką w biegu finałowym, wspomniana Asher-Smith była o 0,03 sekundy gorsza. To sprawiło, że Swoboda może tytułować się najszybszą biegaczką ze Starego Kontynentu na świecie.

Triumf Richardson

Niespodziewaną triumfatorką biegu została Shi’Carri Richardson startująca z zewnętrznego (9) toru. Amerykanka okazała się lepsza od dwóch Jamajek – Shericki Jackson i Shelly-Ann Fraser-Price.

Wyniki biegu finałowego na 100 m kobiet:

  1. Shi’Carri Richardson (USA) – 10,65 s
  2. Shericka Jackson (Jamajka) – 10,72 s
  3. Shelly-Ann Fraser-Price (Jamajka) – 10,77 s
  4. Marie-Josee Ta Lou (Wybrzeże Kości Słoniowej) – 10,81 s
  5. Julien Alfred (Saint Lucia) – 10,93 s
  6. Ewa Swoboda (Polska) – 10,97 s
  7. Brittany Brown (USA) – 10,97 s
  8. Dina Asher-Smith (Wlk. Brytania) – 11,00 s
  9. Tamari Davis (USA) – 11,03 s

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...