STS KOD PROMOCYJNY

Ewa Swoboda z kolejnym zwycięstwem. Dobry start Polaków na halowym mityngu lekkoatletycznym w Düsseldorfie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaEwa Swoboda z kolejnym zwycięstwem. Dobry start Polaków na halowym mityngu lekkoatletycznym...

Początek tegorocznych zmagań lekkoatletycznych na hali przynosi znakomite rezultaty polskich sportowców. W niedziele 20 lutego kilku biało-czerwonych wzięło udział w mityngu ISTAF Indoor w Düsseldorfie. Najlepiej spisała się Ewa Swoboda, która wygrała sprint na 60 metrów. Z dobrej strony zaprezentowała się również Pia Skrzyszowska, która w tej samej konkurencji ustanowiła swój rekord życiowy. W Niemczech oglądaliśmy również Klaudię Siciarz, Piotra Liska i Roberta Soberę. Jak im poszło?

Ewa Swoboda najlepsza na 60 metrów. Pia Skrzyszowska z rekordem życiowym

Kolejny dobry start w hali zanotowała Ewa Swoboda, która od początku tego sezonu biega bardzo szybko. W półfinale biegu na 60 metrów Polka osiągnęła czas 7,12 sekundy i pewnie go wygrała. Finał przyniósł reprezentantce Polski jeszcze lepszy wynik i czas 7,10 sekundy, dzięki któremu Ewa Swoboda odniosła kolejne zwycięstwo. Na drugim miejscu w tym biegu sklasyfikowana została Pia Skrzyszowska, która na linii mety miała czas 7,22 sekundy. Tym samym młoda Polka pobiła swój rekord życiowy i poprawiła o 0,05 sekundy wynik z półfinału. 

Klaudia Siciarz na 3 miejscu z najlepszym wynikiem w tym sezonie

W biegu na 60 metrów przez płotki mogliśmy oglądać Klaudię Siciarz. Polka wygrała bieg półfinałowy z czasem 8,11 sekundy, co dało jej czwarty wynik wśród lekkoatletek, które awansowały do wielkiego finału. Tam Klaudia Siciarz pobiegła jeszcze szybciej i osiągnęła wynik 8,06 sekundy. Pozwoliło jej to na zajęcie trzeciego miejsca na mityngu w Düsseldorfie i jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Rywalizację wygrała Holenderka Nadine Visser przed Finką Reettą Hurske. 

Drugie miejsce Piotra Liska w skoku o tyczce

Ostatnich dwóch Polaków oglądaliśmy w skoku o tyczce. Dobrze zaprezentował się Piotr Lisek, który skoczył 5,71 metra i tym samym wyrównał najlepszy wynik w sezonie i zajął drugie miejsce. Nieco słabiej zaprezentował się Robert Sobera, który skoczył 10 centymetrów mniej i zajął 6. miejsce. Rywalizację wygrał reprezentant gospodarzy Bo Kanda Lita Baehre, który pokonał poprzeczkę zamieszczoną na wysokości 5,81 metra. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...