STS KOD PROMOCYJNY

Faworyci nie zawodzą. Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaFaworyci nie zawodzą. Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które odbywają się w Gorzowie Wielkopolskim. Złotymi medalistami zostali m.in.: Ewa Swoboda, Aleksandra Płocińska, Aneta Konieczek, Adrianna Laskowska, Daria Zabawska, Dominik Kopeć, Filip Ostrowski, Maciej Megier, Adrian Świderski, Michał Haratyk, Oskar Stachnik i Lech Stoltman w paralekkoatletyce. Przed nami jeszcze dwa dni zmagań na najwyższym poziomie w Polsce. 

Ewa Swoboda i Dominik Kopeć znów najlepsi 

Pierwszego dnia rywalizacji oglądaliśmy rozstrzygnięcia m.in. w sprintach. Wśród kobiet z czasem 11.08 triumfowała Ewa Swoboda, dla której to kolejne złoto krajowego czempionatu. Kolejne miejsca zajęły Kryscina Cimanouska i Magdalena Stefanowicz. Wśród panów najlepszy okazał się Dominik Kopeć z czasem 10.37. Na mecie wyprzedził Mateusza Siudę i Łukasza Żoka. 

Szóste z rzędu złoto dla Michała Haratyka

Po szóste z rzędu mistrzostwo Polski w pchnięciu kulą sięgnął Michał Haratyk. W najlepszej próbie osiągnął wynik 20.32. Drugie miejsce zajął Szymon Mazur (20.04), a brązowy medal wywalczył powracający do startów po kontuzji Konrad Bukowiecki (19.96). Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Kardasz z wynikiem 17.83. O ponad metr wyprzedziła drugą Zuzannę Maślaną. Trzecia była Paulina Guba. W ramach rywalizacji paralekkoatletycznej mistrze Polski w pchnięciu kulą został Lech Stoltman. 

Kto jeszcze sięgnął po złoto?

Pierwszego dnia zmagań na mistrzostwach Polski w lekkoatletyce rozdano jeszcze kilka kompletów medali. Złotymi medalistami zostali także: Aleksandra Płocińska (1500 metrów), Aneta Konieczek (3000 metrów z przeszkodami), Aleksandra Laskowska (trójskok), Daria Zabawska (rzut młotem), Filip Ostrowski (1500 metrów), Maciej Megier (3000 metrów z przeszkodami), Adrian Świderski (trójskok) i Oskar Stachnik (rzut dyskiem). 

Komplet medalistów pierwszego dnia MP w lekkoatletyce

Poniżej przedstawiamy wszystkich medalistów pierwszego dnia Mistrzostw Polski w lekkoatletyce wraz ze wskazaniem konkurencji, w których rywalizowali. W kolejności: złoty, srebrny i brązowy medal. 

Kobiety:

 • bieg na 100 metrów: Ewa Swoboda, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz;
 • bieg na 1500 metrów: Aleksandra Płocińska, Weronika Lizakowska, Eliza Megger;
 • bieg na 3000 metrów z przeszkodami: Aneta Konieczek, Kinga Królik, Alicja Konieczek;
 • trójskok: Adrianna Laskowska, Karolina Młodawska, Agnieszka Bednarek;
 • pchnięcie kulą: Klaudia Kardasz, Zuzanna Maślana, Paulina Guba;
 • rzut dyskiem: Daria Zabawska, Karolina Urban, Weronika Muszyńska. 

Mężczyźni:

 • bieg na 100 metrów: Dominik Kopeć, Mateusz Siuda, Łukasz Żok;
 • bieg na 1500 metrów: Filip Ostrowski, Michał Rozmys, Maciej Wyderka;
 • bieg na 3000 metrów z przeszkodami: Maciej Megier, Mikołaj Czeronek, Mateusz Kaczmarek;
 • trójskok: Adrian Świderski, Dawid Krzemiński, Jan Kulmaczewski;
 • pchnięcie kulą: Michał Haratyk, Szymon Mazur, Konrad Bukowiecki;
 • pchnięcie kulą paralekkoatletyka: Lech Stoltman, Damian Ligęza, Bartosz Górczak;
 • rzut dyskiem: Oskar Stachnik, Robert Urbanek, Jakub Lewoszewski. 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...