STS KOD PROMOCYJNY

Filip Ostrowski najlepszy na mityngu w Karlsruhe. Najlepszy wynik w Europie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaFilip Ostrowski najlepszy na mityngu w Karlsruhe. Najlepszy wynik w Europie

Filip Ostrowski w świetnym stylu wygrał bieg na 800 metrów podczas mityngu Lang Laufnacht w niemieckim Karlsruhe. Polak finiszował z czasem 1:45.62 i wyprzedził zaledwie o 0,03 sekundy drugiego na mecie Niemca Roberta Farkena. Rezultat Filipa Ostrowskiego to najlepszy wynik w tym roku w Europie. Na zawodach oglądaliśmy jeszcze Szymona Żywko, który zajął ósme miejsce na 5000 metrów i pobił swój rekord życiowy. Mityng miał rangę World Athletics Continental Tour – Challenger. 

Emocjonujący bieg i zwycięstwo o włos Ostrowskiego 

Duże nadzieje wiązaliśmy ze startem Filipa Ostrowskiego na 800 metrów. Polak spisał się świetnie. Osiągnął czas 1:45.62, co jest najlepszym europejskim rezultatem w tym sezonie. Ponadto młody lekkoatleta wypełnił minimum kwalifikacyjne PZLA na mistrzostwa Europy do lat 23., które odbędą się w Espoo. Na finiszu Filip Ostrowski dosłownie o włos pokonał Niemca Roberta Farkena. Różnica pomiędzy nimi to zaledwie 0,03 sekundy. Trzecie miejsce w tym biegu zajął kolejny z Niemców Filip Oberbeck. On do Polaka stracił już 0,73 sekundy. 

Urodzony w 2001 roku Filip Ostrowski na co dzień reprezentuje barwy RKS Łódź. W Karlsruhe prowadził od początku do końca i udało mu się utrzymać mocne tempo. W ostatnich latach regularne bije rekordy Polski w kategoriach młodzieżowych i zaliczany jest do grona utalentowanych lekkoatletów, którzy już niebawem mogą stanowić o sile reprezentacji Polski. 

Szymon Żywko z rekordem życiowym na 5000 metrów

Drugim z biało-czerwonych na mityngu w Karlsruhe był Szymon Żywko. Startował w biegu na 5000 metrów. Ostatecznie finiszował na ósmym miejscu z czasem 13:51.25. Nigdy wcześniej nie biegał tak szybko i o prawie pół minuty poprawił dotychczasowy rekord życiowy. To kolejny dobry wynik 24-letniego lekkoatlety. Zmagania na 5000 metrów wygrał Brytyjczyk Tom Mortimer. Kolejne miejsca na podium zajęli Kenijczyk Barnabas Kosgei Kipkoech oraz Włoch Jacopo De Marchi. Za nami kolejny udany start Polaków na arenie międzynarodowej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...