STS KOD PROMOCYJNY

Historyczny bieg Ewy Swobody po złoty medal Halowych Mistrzostw Polski 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaHistoryczny bieg Ewy Swobody po złoty medal Halowych Mistrzostw Polski 

W Toruniu rozgrywane są właśnie 66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia zmagań w toruńskiej hali była rywalizacja kobiet w sprincie na dystansie 60 metrów. W finale tej konkurencji historyczny wyczyn osiągnęła Ewa Swoboda, która po raz pierwszy w karierze osiągnęła czas poniżej siedmiu sekund. Ostatecznie zmierzono jej 6,99 sekundy, co jest nowym rekordem Polski, najlepszym wynikiem Ewy Swobody w karierze. Polka została 9. zawodniczką w historii światowej lekkiej atletyki, która zeszła poniżej siedmiu sekund. 

Dominacja Ewy Swobody na 60 metrów

Zdecydowaną faworytką sprintu kobiet była Ewa Swoboda i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Pobiegła znakomicie, a czas 6,99 to najlepszy wynik w tym roku na listach światowych i dobry prognostyk przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w marcu w Belgradzie. Polka zdobyła złoty medal i została dziewiątą zawodniczką w historii, która osiągnęła czas biegu poniżej siedmiu sekund. Srebrny medal w tej konkurencji z rekordem życiowym wywalczyła Pia Skrzyszowska, a brąz powędrował do Mariki Popowicz-Drapały. 

Wyniki pozostałych konkurencji pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski

Poza biegiem na 60 metrów kobiet, w Toruniu rozegrano jeszcze dziesięć konkurencji medalowych. Złoty medal w pięcioboju kobiet wywalczyła Adrianna Sułek, która z wynikiem 4756 punktów osiągnęła najlepszy rezultat na listach światowych w tym sezonie. Mistrzami Polski zostali również: Angelika Cichocka (1500 metrów), Klaudia Siciarz (60 metrów przez płotki), Agnieszka Kaszuba (skok o tyczce), Karolina Młodawska (trójskok), Paulina Guba (pchnięcie kulą), Dominik Kopeć (60 metrów), Michał Rozmys (1500 metrów), Norbert Kobielski (skok wzwyż), Adrian Świderski (trójskok). 

Poniżej wszyscy medaliści pierwszego dnia 66. PZLA Halowych Mistrzostw Polski. 

Kobiety

60 metrów:

 1. Ewa Swoboda
 2. Pia Skrzyszowska
 3. Marika Popowicz-Drapała

1500 metrów:

 1. Angelika Cichocka
 2. Martyna Galant
 3. Eliza Megger

60 metrów przez płotki:

 1. Klaudia Siciarz
 2. Klaudia Wojtunik
 3. Monika Kiepura

Skok o tyczce:

 1. Agnieszka Kaszuba
 2. Anna Łyko
 3. Naama Bernstein

Trójskok:

 1. Karolina Młodawska
 2. Agnieszka Bednarek
 3. Sara Kordek

Pchnięcie kulą:

 1. Paulina Guba
 2. Klaudia Kardasz
 3. Zuzanna Maślana

Pięciobój:

 1. Adrianna Sułek
 2. Paulina Ligarska
 3. Edyta Bielska

Mężczyźni

60 metrów:

 1. Dominik Kopeć
 2. Przemysław Słowikowski
 3. Jakub Lempach

1500 metrów:

 1. Michał Rozmys
 2. Andrzej Kowalczyk
 3. Szymon Żywko

Skok wzwyż:

 1. Norbert Kobielski
 2. Mateusz Kołodziejski
 3. Gracjan Wiśniewski

Trójskok:

 1. Adrian Świderski
 2. Jan Kulmaczewski
 3. Dawid Krzemiński
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...