Historyczny bieg Ewy Swobody po złoty medal Halowych Mistrzostw Polski

Strona głównaLekkoatletykaHistoryczny bieg Ewy Swobody po złoty medal Halowych Mistrzostw Polski

W Toruniu rozgrywane są właśnie 66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia zmagań w toruńskiej hali była rywalizacja kobiet w sprincie na dystansie 60 metrów. W finale tej konkurencji historyczny wyczyn osiągnęła Ewa Swoboda, która po raz pierwszy w karierze osiągnęła czas poniżej siedmiu sekund. Ostatecznie zmierzono jej 6,99 sekundy, co jest nowym rekordem Polski, najlepszym wynikiem Ewy Swobody w karierze. Polka została 9. zawodniczką w historii światowej lekkiej atletyki, która zeszła poniżej siedmiu sekund.

Dominacja Ewy Swobody na 60 metrów

Zdecydowaną faworytką sprintu kobiet była Ewa Swoboda i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Pobiegła znakomicie, a czas 6,99 to najlepszy wynik w tym roku na listach światowych i dobry prognostyk przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w marcu w Belgradzie. Polka zdobyła złoty medal i została dziewiątą zawodniczką w historii, która osiągnęła czas biegu poniżej siedmiu sekund. Srebrny medal w tej konkurencji z rekordem życiowym wywalczyła Pia Skrzyszowska, a brąz powędrował do Mariki Popowicz-Drapały.

Wyniki pozostałych konkurencji pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski

Poza biegiem na 60 metrów kobiet, w Toruniu rozegrano jeszcze dziesięć konkurencji medalowych. Złoty medal w pięcioboju kobiet wywalczyła Adrianna Sułek, która z wynikiem 4756 punktów osiągnęła najlepszy rezultat na listach światowych w tym sezonie. Mistrzami Polski zostali również: Angelika Cichocka (1500 metrów), Klaudia Siciarz (60 metrów przez płotki), Agnieszka Kaszuba (skok o tyczce), Karolina Młodawska (trójskok), Paulina Guba (pchnięcie kulą), Dominik Kopeć (60 metrów), Michał Rozmys (1500 metrów), Norbert Kobielski (skok wzwyż), Adrian Świderski (trójskok).

Poniżej wszyscy medaliści pierwszego dnia 66. PZLA Halowych Mistrzostw Polski.