STS KOD PROMOCYJNY

Iga Baumgart-Witan stawia na starty na otwartym stadionie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaIga Baumgart-Witan stawia na starty na otwartym stadionie

W nadchodzącym sezonie lekkoatletycznym dojdzie do sporych zmian w planach startów Igi Baumgart-Witan. Jedna z najlepszych polskich zawodniczek na 400 metrów i jeden z “Aniołków Matusińskiego” celowo odpuści starty w hali. Wszystkie siły skupia na startach na otwartym stadionie, które rozpoczną się w sezonie letnim. Wszystko po to, aby optymalnie wykorzystać najbliższe miesiące i czas przygotowań do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. 

Opóźniony początek przygotowań 

Iga Baumgart-Witan w konsultacji ze sztabem szkoleniowym postanowiła odpuścić w tym roku starty halowe. Celowo opóźniła przygotowania do kolejnych intensywnych miesięcy na bieżni. Potrzebowała dłuższej chwili odpoczynku po ostatnim wyczerpującym sezonie. Dotyczyło to zarówno sfery fizycznej, jak i mentalnej. Dłuższy odpoczynek sprawił, że Iga Baumgart-Witan nie wystartuje w hali i całą uwagę skupi na przygotowaniach do startów na otwartym stadionie. Tam będzie walczyła o dobre wyniki i uzyskanie minimum kwalifikacyjnego na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. 

Żelazny punkt polskiej reprezentacji

Od lat Iga Baumgart-Witan należy do najlepszych Polek na dystansie 400 metrów i jest pewnym punktem reprezentacji Polski. W jej dorobku znajdują się m.in. dwa medale olimpijskie z Tokio 2020. Wspólnie z kolegami z reprezentacji wywalczyła złoto w sztafecie mieszanej, gdzie pobiegła w eliminacjach. Ponadto dołożyła do tego srebro w sztafecie kobiecej 4×400 metrów. Utytułowana i doświadczona lekkoatletka to osoba, na której zawsze można polegać. Jest dobrym duchem reprezentacji i wzorem do naśladowania dla młodych zawodniczek. 
Poza medalami olimpijskimi ma na swoim koncie wiele innych trofeów, które zdobywa przede wszystkim w sztafecie 4×400 metrów. Wspólnie z koleżankami została m.in. mistrzynią i wicemistrzynią Europy na otwartym stadionie, wicemistrzynią świata, czy też dwukrotną mistrzynią Europy w hali. Do tego dołożyła dwa brązowe krążki na mistrzostwach świata na stadionie otwartym i w hali. Dzięki temu jest jedną z najbardziej utytułowanych lekkoatletek w Polsce w ostatnich latach. Przed nią kolejne miesiące przygotowań i startów w sezonie letnim. Celem jest udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu, które prawdopodobnie będą ostatnie w jej karierze. Podczas startów w stolicy Francji będzie miała 35 lat, jednak wciąż nie trafi dobrej formy fizycznej i biega naprawdę szybko.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...