STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Olejniczak najlepszy w Liege

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaJakub Olejniczak najlepszy w Liege

Jakub Olejniczak wygrał bieg na 400 metrów przez płotki podczas mityngu lekkoatletycznego w belgijskim Liege. Zawody Meeting International d’Athlétisme de la Province de Liège rozegrano 29 czerwca i miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze. Polak osiągnął rekord życiowy i na mecie okazał się lepszy od reprezentantów Belgii i Austrii. Na mityngu oglądaliśmy jeszcze Renatą Pliś oraz Agatę Kołakowską. 

Wygrana i życiówka Jakuba Olejniczaka

W dobrym humorze belgijski start zakończył Jakub Olejniczak. Reprezentant Polski w biegu na 400 metrów przez płotki wygrał mityng, ustanawiając przy okazji swój rekord życiowy. Od środy 29 czerwca wynosi on 50.12. Na mecie wyprzedził o 0,3 sekundy drugiego Driesa Van Nieuwenhove z Belgii. Trzecie miejsce zajął kolejny z reprezentantów gospodarzy Robin Van Damme, który do Olejniczaka stracił już ponad sekundę. Dla lekkoatlety z Polski to cenne zwycięstwo, ponieważ wciąż gromadzi punkty w rankingu uprawniającym do startu w sierpniowych mistrzostwach Europy w Monachium. Każdy taki sukces przybliża go do wyjazdu do Niemiec. 

Dalsze miejsce Renaty Pliś w biegu na 5000 metrów

Na mityngu Meeting International d’Athlétisme de la Province de Liège oglądaliśmy jeszcze Renatę Pliś. Polska biegaczka wystartowała w biegu na 5000 metrów, gdzie zajęła 8. miejsce z wynikiem 15:52.88. Ostatecznie była to przedostatnia pozycja wśród lekkoatletek, które ukończyły zmagania. O zwycięstwie zadecydowały między sobą reprezentantki Etiopii. Na finiszu lepsza okazała się 17-letnia Medina Eisa, która osiągnęła czas 15:14.01. Jej rodaczka Asayech Ayichew przegrała z nią zaledwie o 0,76 sekundy. Na najniższym stopniu podium z czasem 15:18.33 stanęła Kenijka Agnes Jebet Ngetich. 

Ostatnią biało-czerwoną na mityngu była Agata Kołakowska. Wystartowała w biegu na 800 metrów, gdzie pełniła rolę zawodniczki rozprowadzającej i nie ukończyła rywalizacji. Bieg na tym dystansie wygrała doświadczona Węgierka Bianka Bartha-Keri, która wyprzedziła Słowenkę Veronikę Sadek i Kenijkę Vivian Chebet Kiprotich. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...