Joanna Jóźwik zakończyła karierę sportową

Strona głównaLekkoatletykaJoanna Jóźwik zakończyła karierę sportową

Lekkoatletka Joanna Jóźwik poinformowała o zakończeniu swojej bogatej kariery sportowej. W ostatnich latach polska biegaczka zmagała się z licznymi problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiały jej normalny trening i starty. Ostatecznie 32-letnia lekkoatletka powiedziała pas, a wcześniej w swojej karierze sięgała po międzynarodowe trofea. W ostatnich latach należała do najlepszych biegaczek średniodystansowych w Polsce. 

Kontuzje przyspieszyły decyzję 

Bez dwóch zdań to kontuzje przyspieszyły decyzję Joanny Jóźwik o zakończeniu kariery sportowej. Ostatnie kilkanaście miesięcy to przede wszystkim zmaganie się z kolejnymi urazami i brak możliwości wejścia w pełen trening. W takich warunkach nie sposób przygotować się do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Jako doświadczona i świadoma lekkoatletka Joanna Jóźwik doskonale zdawała sobie z tego sprawę. Ponadto sport wymaga poświęcenia na 200 procent, a Joanna Jóźwik w obliczu kontuzji zdecydowała się na spróbowanie innej życiowej drogi. Szczegóły powinniśmy poznać w najbliższym czasie. Na razie reprezentantka Polski schodzi z lekkoatletycznej sceny jako spełniony sportowiec, który dla Polski zdobywał wiele międzynarodowych medali.

Sukcesy Joanny Jóźwik 

Na przestrzeni ostatnich lat Joanna Jóźwik należała do najlepszych polskich biegaczek średniodystansowych. Specjalizowała się w bieganiu na dystansie 800 metrów. To na nim została halową wicemistrzynią Europy w 2021 roku w Toruniu. Na koncie ma także po jednym brązowym medalu w mistrzostwach Europy na stadionie otwartym (2014 w Zurychu) oraz w hali (2015 w Pradze). Przez lata z dumą reprezentowała Polskę, a w Chorzowie w 2021 roku na zawodach World Athletics Relays wywalczyła złoto w sztafecie 2x2x400 metrów. 

Wielokrotnie startowała na mistrzostwach świata oraz w imprezach najwyższej rangi. W 2016 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro finiszowała na piątym miejscu. Na koncie ma wiele świetnych wyników indywidualnych, w tym halowy rekord Polski na 800 metrów oraz nieoficjalny rekord Polski na 600 metrów. Teraz w wieku 32. lat kończy sportową karierę i skupi się na innej działalności. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....