STS KOD PROMOCYJNY

Julia Słocka i Rafał Horbowicz na podium wielobojowego mityngu w greckim Naxos

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaJulia Słocka i Rafał Horbowicz na podium wielobojowego mityngu w greckim Naxos

Polscy wieloboiści Julia Słocka i Rafał Horbowicz pokazali się z dobrej strony podczas mityngu Portarathlon w greckim Naxos. Polka zajęła drugie miejsce w siedmioboju, a Rafał Horbowicz był drugi w dziesięcioboju. Młoda Julia Słocka w Grecji wypełniła minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy u-23. Rafał Horbowicz w Grecji poprawił swój rekord życiowy, który obecnie wynosi 7800 punktów. 

Solidny występ Julii Słockiej 

Zawody w Grecji rozgrywano w dniach 17-18 maja. Miały rangę World Athletics Combined Events Tour – Bronze. Polka rozpoczęła solidnie, ponieważ po pierwszym dniu plasowała się na czwartym miejscu. Lekkoatletka trenowana przez Marka Rzepkę zachowywała szanse na awans na podium. Drugiego dnia poszło jej jeszcze lepiej. W skoku w dal osiągnęła 5.79. Później dobrze rzuciła oszczepem 45.98 i całość dopełniła szybkim biegiem na 800 metrów, gdzie osiągnęła rezultat 2:19.48. Dzięki temu wskoczyła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, gdzie zgromadziła 5720 punktów. To wynik, który zapewnił jej prawo startu w mistrzostwach Europy do lat 23, które w tym roku odbędą się w Espoo. Wcześniej taką kwalifikację uzyskała Edyta Bielska. Julia Słocka w Naxos przegrała tylko z Australijką Tori West, która uzyskała 5819 punktów. 

Rafał Horbowicz z rekordem życiowym 

W świetnym humorze z Grecji może wrócić także Rafał Horbowicz. Polak startował w dziesięcioboju. W Naxos poprawił swój rekord życiowy o 40 punktów i od teraz wynosi on 7800 punktów. Pozwoliło mu to na zajęcie drugiego miejsca. Lepszy był tylko Brazylijczyk Jose Fernando Ferreira Santana, który przekroczył barierę 8000 punktów. Po pierwszym dniu zmagań Rafał Horbowicz był dopiero siódmy. Zdecydowanie poprawił się w czwartek, gdy pobił życiówkę w rzucie oszczepem. Na koniec w dobrym tempie przebiegł 1500 metrów i przesunął się w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce. Jego nowy rekord życiowy 7800 punktów to 20. wynik w historii polskiej lekkoatletyki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...