STS KOD PROMOCYJNY

Justyna Święty-Ersetic i Konrad Bukowiecki najlepsi w Madrycie. Polacy wygrali klasyfikacje Halowej Złotej Ligi

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaJustyna Święty-Ersetic i Konrad Bukowiecki najlepsi w Madrycie. Polacy wygrali klasyfikacje Halowej...

Znakomicie zmagania w Halowej Złotej Lidze zakończyli Justyna Święty-Ersetic i Konrad Bukowiecki. Polacy wygrali ostatnie zawody prestiżowego cyklu halowych mityngów lekkoatletycznych i jednocześnie zapewnili sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Złotej Ligi. Ponadto w Madrycie pobili rekordy mityngu, dzięki czemu ich nazwiska zostaną zapamiętane tam na dłużej. W mityngu w roli pacemakerki w biegu na 1500 metrów pojawiła się także Aneta Lemiesz. 

Świetny bieg Justyny Święty-Ersetic

W biegu na 400 metrów ze znakomitej strony pokazała się Justyna Święty-Ersetic. Polka osiągnęła czas 51.21 sekund i ze sporą przewagą wygrała tę konkurencję. Wynik ten jest nowym rekordem halowego mityngu lekkoatletycznego w Madrycie, a także nowym rekordem życiowym reprezentantki Polski. Zwycięstwo w Madrycie pozwoliło jej sięgnąć po końcowy triumf w klasyfikacji Halowej Złotej Ligi. To prestiżowy tytuł, dzięki czemu sięgnęła również po nagrodę pieniężną. Dodatkową korzyścią jest także to, że Polska po sukcesie Święty-Ersetic będzie mogła wystawić dodatkową zawodniczkę na tym dystansie na zbliżających się Halowych Mistrzostwach Świata. 

Konrad Bukowiecki pchał najdalej

W Madrycie równych sobie nie miał również Konrad Bukowiecki. Polak już w pierwszej próbie osiągnął wynik 21,84 metra i objął prowadzenie w konkursie. Poprawił się jeszcze w czwartej kolejce, gdy pchnął na 21,91 metra, co jest nowym rekordem mityngu lekkoatletycznego w Madrycie. Dzięki temu Konrad Bukowiecki sięgnął po indywidualne zwycięstwo w tym mityngu, a także wygrał cały cykl World Athletics Indoor Tour. Drugie miejsce w Madrycie zajął Chorwat Filip Mihaljevic po pchnięciu na odległość 21,83 metra. Trzeci był Włoch Zane Weir. 

W rywalizacji udział wzięła również Aneta Lemiesz, która była pacemakerką na 1500 metrów kobiet. Bieg ten wygrała niezawodna Gudaf Tsegay z Etiopii, a za nią uplasowały się dwie kolejne rodaczki. 

Zwycięzcy pozostałych konkurencji 

Bieg na 60 metrów mężczyzn – Elijah Hall (USA)

Bieg na 800 metrów mężczyzn – Elliot Gilles (Wielka Brytania)

Bieg na 3000 metrów mężczyzn – Selemon Barega (Etiopia)

Trójskok mężczyzn – Lazaro Martinez (Kuba)

Bieg na 60 metrów kobiet – Zoe Sedney (Holandia)

Skok wzwyż kobiet – Eleanor Patterson (Australia)

Skok w dal kobiet – Lorraine Ugen (Wielka Brytania)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...