STS KOD PROMOCYJNY

Justyna Święty-Ersetic rezygnuje z udziału w HME w Stambule

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaJustyna Święty-Ersetic rezygnuje z udziału w HME w Stambule

Justyna Święty-Ersetic jest kolejną polską lekkoatletką, która rezygnuje ze startu w Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule, które odbędą się w dniach 2-5 marca. Wcześniej taką samą decyzję podjęła Natalia Kaczmarek, a Pię Skrzyszowską z udziału w HME wyeliminował uraz. Justyna Święty-Ersetic o swojej decyzji poinformowała po HMP w Toruniu, gdzie wywalczyła brązowy medal na koronnym dystansie 400 metrów. 

Najpierw medal HMP później rezygnacja

Jeszcze w niedzielę Justyna Święty-Ersetic pokazała się z bardzo dobrej strony w Toruniu na Halowych Mistrzostwach Polski. Na swoim koronnym dystansie 400 metrów zdobyła brązowy medal. Przegrała tylko z Natalią Kaczmarek, która pobiła rekord Polski, a także z Anną Kiełbasińską. Justyna Święty-Ersetic w Toruniu pobiegła bardzo dobrze i osiągnęła czas 51.91, czyli swój najlepszy wynik w tym sezonie. Później poinformowała o tym, że tym występem zakończyła swój sezon halowy w tym roku

W związku z tym zabraknie jej na Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce, które w dniach 2-5 marca odbędą się w tureckim Stambule. Wcześniej z udziału w zawodach zrezygnowała Natalia Kaczmarek. Wiele wskazuje na to, że po raz pierwszy od lat na imprezie rangi mistrzowskiej zabraknie sztafety kobiet 4×400 metrów, której Kaczmarek i Święty-Ersetic były podstawowymi postaciami. 

Sezon letni priorytetem

Dla Justyny Święty-Ersetic priorytetem są występy w sezonie letnim. Rezygnacja z udziału w kolejnych imprezach halowych z mistrzostwami Europy na czele podyktowana jest troską o zdrowie i minimalizowaniem ryzyka kontuzji, która mogłaby zaburzyć przygotowania do lata. Najbliższe miesiące będą podporządkowane przygotowaniem Justyny Święty-Ersetic do startu w Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce na otwartym stadionie w Budapeszcie. To kolejny ważny element przygotowań do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu. 

Z udziału w zawodach halowych już wcześniej zrezygnowały także m.in.: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Kornelia Lesiewicz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...