STS KOD PROMOCYJNY

Kaczmarek z kolejnym złotem i rekord Czykiera na zakończenie Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKaczmarek z kolejnym złotem i rekord Czykiera na zakończenie Mistrzostw Polski w...

Ostatni dzień mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Gorzowie Wielkopolskim obfitował w ogromne emocje sportowe. Po drugie złoto sięgnęła Natalia Kaczmarek. Ósmy raz mistrzem na 110 metrów przez płotki został Damian Czykier. Ponadto po złote medale sięgali m.in.: Pia Skrzyszowska, Anna Wielgosz, Nikola Horowska, Michał Rozmys, Cyprian Mrzygłód czy też Łukasz Żok. Zapraszamy na podsumowanie ostatniego dnia mistrzostw Polski w lekkoatletyce. 

Natalia Kaczmarek najlepsza na 200 metrów

Po drugie złoto w Gorzowie Wielkopolskim sięgnęła Natalia Kaczmarek. Tym razem triumfowała na dystansie 200 metrów z czasem 22.86, co jest jej rekordem życiowym. Zaledwie o 0,03 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Krysciną Cimanouską. Trzecie miejsce zajęła Martyna Kotwiłła. Podobne emocje mieliśmy w biegu mężczyzn, gdzie o włos triumfował Łukasz Żok z życiówką na poziomie 20.73. Zaledwie o 0,01 sekundy wyprzedził Alberta Komańskiego. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczył Patryk Wykrota. 

Ósmy tytuł Damiana Czykiera i małe problemy Pii Skrzyszowskiej 

Ósmy tytuł mistrza Polski w biegu na 110 metrów przez płotki wywalczył Damian Czykier. Łącznie to dla niego już 10. podium krajowego czempionatu na tym dystansie. W Gorzowie Wielkopolskim pobiegł najszybciej w tym sezonie i osiągnął wynik 13.57. Podium uzupełnili Krzysztof Kiljan i Michał Sierocki. W półfinałowej rywalizacji pań na 100 metrów przez płotki małe problemy miała Pia Skrzyszowska. Ostatecznie faworytka się obroniła, a w finale nie miała sobie równych i pewnie sięgnęła po złoto. Kolejne miejsca zajęły Klaudia Siciarz i Marika Majewska. 

Ostatni rzut dał Cyprianowi Mrzygłodowi złoto

Ciekawie przebiegała rywalizacja oszczepników. Faworyt Cyprian Mrzygłód dopiero w ostatnim rzucie zapewnił sobie złoto, dzięki wynikowi 79.80. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Dawid Wegner, a trzeci był Marcin Krukowski. Cała trójka osiągnęła sporą przewagę nad resztą stawki. Wśród pań wyraźnie triumfowała Marcelina Witek-Konofał. Miejsca na podium uzupełniły Gabriela Andrukonis i Angelika Antoniak. 

Polska sztafeta 4×400 metrów poza mistrzostwami świata

W Gorzowie Wielkopolskim rozegrano również bieg sztafet 4×400 metrów w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Budapeszcie. Polacy wygrali go z czasem 3:02,36. Niestety rezultat ten jest zbyt słaby na to, aby biało-czerwoni w sierpniu wystartowali w mistrzostwach świata. W sobotnim biegu kolejne miejsca zajęli reprezentanci Barbadosu, Republiki Południowej Afryki i Słowenii. 

Komplet medalistów ostatniego dnia MP w lekkoatletyce

Poniżej przedstawiamy wszystkich medalistów ostatniego dnia Mistrzostw Polski w lekkoatletyce wraz ze wskazaniem konkurencji, w których rywalizowali. W kolejności: złoty, srebrny i brązowy medal. 

Kobiety:

 • bieg na 200 metrów: Natalia Kaczmarek, Kryscina Cimanouska, Martyna Kotwiła;
 • bieg na 800 metrów: Anna Wielgosz, Angelika Sarna, Margarita Koczanowa;
 • bieg na 5000 metrów: Paulina Kaczyńska, Julia Koralewska, Sabina Jarząbek;
 • bieg na 100 metrów przez płotki: Pia Skrzyszowska, Klaudia Siciarz, Marika Majewska;
 • sztafeta 4×400 metrów: KS AZS AWF Warszawa, AZS UMCS Lublin, KS AZS AWF Kraków;
 • skok o tyczce: Emilia Kusy, Maja Chamot, Agnieszka Kaszuba;
 • skok w dal: Nikola Horowska, Magdalena Bokun, Anna Matuszewicz;
 • rzut oszczepem: Marcelina Witek-Konofał, Gabriela Andrukonis, Angelika Antoniak.

Mężczyźni:

 • bieg na 200 metrów: Łukasz Żok, Albert Komański, Patryk Wykrota;
 • bieg na 800 metrów: Michał Rozmys, Filip Ostrowski, Mateusz Borkowski;
 • bieg na 5000 metrów: Mateusz Gos, Marcin Biskup, Maciej Megier;
 • bieg na 110 metrów przez płotki: Damian Czykier, Krzysztof Kiljan, Michał Sierocki;
 • sztafeta 4×400 metrów: OŚ AZS Poznań, OŚ AZS Poznań II, AZS UMCS Lublin;
 • skok w dal: Andrzej Kuch, Krzysztof Tomasiak, Piotr Tarkowski;
 • rzut oszczepem: Cyprian Mrzygłód, Dawid Wegner, Marcin Krukowski.
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...