Karolina Kołeczek po ponad rocznej przerwie wraca na stadiony lekkoatletyczne

Strona głównaLekkoatletykaKarolina Kołeczek po ponad rocznej przerwie wraca na stadiony lekkoatletyczne

Reprezentantka Polski Karolina Kołeczek po ponad rocznym rozbracie z uprawianiem sportu powraca na stadiony lekkoatletyczne. To doskonała wiadomość, ponieważ polskiej sprinterce udało się uporać z poważnymi problemami zdrowotnymi. Przez wiele miesięcy wydawało się nawet, że kontynuacja kariery przez Karolinę Kołeczek stanęła pod dużym znakiem zapytania. 

Rywalem groźna zakrzepica

W połowie zeszłego roku Karolina Kołeczek usłyszała niepokojącą diagnozę. Wówczas dowiedziała się od lekarzy, że zmaga się z zakrzepicą. Nikt nie chciał bagatelizować tej choroby. Świeżo w pamięci sympatyków lekkoatletyki i zawodników wciąż pozostaje 2009 rok, kiedy to w wyniku zakrzepicy nagle zmarła 27-letnia Kamila Skolimowska. W tym wypadku diagnoza przyszła odpowiednio szybko i Karolina Kołeczek mogła w porę rozpocząć leczenie. Dzięki temu po kilkunastomiesięcznej przerwie powinna powrócić do rywalizacji na dystansie 100 metrów przez płotki. 

Zdrowie ważniejsze od straconej szansy na medal 

Początek 2021 roku był bardzo udany dla Karoliny Kołeczek. Polska sprinterka osiągnęła życiową formę w sezonie halowym i na poważnie była brana pod uwagę w gronie głównych faworytek do zdobycia medalu na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. Tam niestety wystartowała dość pechowo i odpadła już w półfinale. Niedługo potem Polce przytrafiła się kontuzja łydki. Uraz ten miał konsekwencje w postaci zakrzepicy i dłuższego rozbratu z profesjonalnym uprawianiem sportu. 

Choć Karolina Kołeczek bez trudu wypełniła minimum kwalifikacyjne do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio, to jednak zdrowie było ważniejsze. Zakrzepica stanęła na przeszkodzie sprinterce, która nie mogła wziąć udziału w długo wyczekiwanych igrzyskach. Z czasem zakrzepice udało się wyleczyć i Karolina Kołeczek mogła powrócić do treningów. 

Zmiana klubu i planowane starty

W międzyczasie reprezentantka Polski zmieniła otoczenie i związała się z zespołem GKS Olimpia Grudziądz. Tam wciąż będzie pracowała z trenerem Cezarym Markuszewskim. Niedawno pojawiła się informacja o tym, że Karolina Kołeczek weźmie udział w najbliższych mityngach lekkoatletycznych w Polsce. Podczas nieobecności sprinterki na bieżni wystrzelił talent kolejnej naszej płotkarki. To Pia Skrzyszowska, która osiąga znakomite wyniki w sprincie przez płotki, jak i bez nich. Wydaje się, że w najbliższych miesiącach obie zawodniczki mogą toczyć pasjonujące pojedynki i oby już bez żadnych problemów zdrowotnych. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...