STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Zdziebło lekkoatletką lipca European Athletics

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKatarzyna Zdziebło lekkoatletką lipca European Athletics

Katarzyna Zdziebło została wybrana lekkoatletką lipca przez Europejskie Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. Jest to efekt jej kapitalnej dyspozycji na Mistrzostwach Świata w Eugene, gdzie zdobyła dwa srebrne medale w chodzie sportowym. Postawa Polki została doceniona przez European Athletics oraz międzynarodowe media. Najlepszym lekkoatletą lipca został z kolei Armand Duplantis, który w kapitalnym stylu pobił rekord świata w skoku o tyczce. 

Dwa medale Mistrzostw Świata

Za Katarzyną Zdziebło kapitalny czas. Choć do amerykańskiego Eugene nie jechała w roli głównej faworytki do walki o medale, to jednak wróciła do Polski z dwoma srebrnymi krążkami. Polka finiszowała na drugich miejscach na dystansach 20 i 35 kilometrów w chodzie sportowym. Dla 25-letniej lekkoatletki z Mielca to zdecydowanie największe sukcesy w dotychczasowej karierze. Wcześniej stawała na podium drużynowych mistrzostw świata w Omanie (2022), a także zdobyła wiele tytułów najlepszej chodziarki w Polsce. W lipcu 2022 roku przyszedł w końcu czas na spektakularne sukcesy międzynarodowe. Katarzyna Zdziebło nie ukrywa, że teraz jej największym marzeniem pozostaje zdobycie medalu olimpijskiego, a najbliższa szansa na to już w 2024 roku w Paryżu. 

Zasłużona nagroda od European Athletics

W nagrodę Katarzyna Zdziebło otrzymała prestiżowy tytuł najlepszej lekkoatletki lipca od European Athletics. Statuetka otrzymana od Europejskiego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych to kolejny bodziec do rozwoju dla 25-letniej Polki. 

Przyszła pani doktor

Polka zapracowana jest nie tylko na sportowych trasach. W ostatnich miesiącach ukończyła studia z medycyny i planuje karierę radiologa. Ze względu na ostatnie sukcesy sportowe kariera medyczna przyszłej pani doktor stanęła pod znakiem zapytania. Wydaje się, że aktualnie praktyka lekarska zostanie zawieszona, aby Katarzyna Zdziebło mogła skupić się przede wszystkim na treningach i przygotowaniach do najważniejszych imprez sportowych. Najbliższa już za niespełna dwa tygodnie i udział w Mistrzostwach Europy w Monachium.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...