Katarzyna Zdziebło lekkoatletką lipca European Athletics

Strona głównaLekkoatletykaKatarzyna Zdziebło lekkoatletką lipca European Athletics

Katarzyna Zdziebło została wybrana lekkoatletką lipca przez Europejskie Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. Jest to efekt jej kapitalnej dyspozycji na Mistrzostwach Świata w Eugene, gdzie zdobyła dwa srebrne medale w chodzie sportowym. Postawa Polki została doceniona przez European Athletics oraz międzynarodowe media. Najlepszym lekkoatletą lipca został z kolei Armand Duplantis, który w kapitalnym stylu pobił rekord świata w skoku o tyczce. 

Dwa medale Mistrzostw Świata

Za Katarzyną Zdziebło kapitalny czas. Choć do amerykańskiego Eugene nie jechała w roli głównej faworytki do walki o medale, to jednak wróciła do Polski z dwoma srebrnymi krążkami. Polka finiszowała na drugich miejscach na dystansach 20 i 35 kilometrów w chodzie sportowym. Dla 25-letniej lekkoatletki z Mielca to zdecydowanie największe sukcesy w dotychczasowej karierze. Wcześniej stawała na podium drużynowych mistrzostw świata w Omanie (2022), a także zdobyła wiele tytułów najlepszej chodziarki w Polsce. W lipcu 2022 roku przyszedł w końcu czas na spektakularne sukcesy międzynarodowe. Katarzyna Zdziebło nie ukrywa, że teraz jej największym marzeniem pozostaje zdobycie medalu olimpijskiego, a najbliższa szansa na to już w 2024 roku w Paryżu. 

Zasłużona nagroda od European Athletics

W nagrodę Katarzyna Zdziebło otrzymała prestiżowy tytuł najlepszej lekkoatletki lipca od European Athletics. Statuetka otrzymana od Europejskiego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych to kolejny bodziec do rozwoju dla 25-letniej Polki. 

Przyszła pani doktor

Polka zapracowana jest nie tylko na sportowych trasach. W ostatnich miesiącach ukończyła studia z medycyny i planuje karierę radiologa. Ze względu na ostatnie sukcesy sportowe kariera medyczna przyszłej pani doktor stanęła pod znakiem zapytania. Wydaje się, że aktualnie praktyka lekarska zostanie zawieszona, aby Katarzyna Zdziebło mogła skupić się przede wszystkim na treningach i przygotowaniach do najważniejszych imprez sportowych. Najbliższa już za niespełna dwa tygodnie i udział w Mistrzostwach Europy w Monachium.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...