STS KOD PROMOCYJNY

Kobieca sztafeta 4×100 metrów ze srebrnym medalem Uniwersjady w Chengdu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKobieca sztafeta 4x100 metrów ze srebrnym medalem Uniwersjady w Chengdu

Kobieca sztafeta 4×100 metrów w składzie: Marlena Granaszewska, Monika Romaszko, Paulina Paluch, Nikola Horowska oraz Weronika Bartnowska wywalczyła srebrny medal 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. W dalekich Chinach Polki w wielkim finale ustąpiły tylko gospodyniom, z którymi przegrały o 0,5 sekundy. Trzecie miejsce ze stratą 0,16 sekundy do biało-czerwonych zajęły reprezentantki Republiki Południowej Afryki. To kolejny sukces polskich lekkoatletów w Chengdu. 

Pewny awans do finału 

Rywalizacja sztafet 4×100 metrów rozpoczęła się od dwóch biegów eliminacyjnych. Polki startowały w pierwszym biegu w składzie: Weronika Bartnowska, Monika Romaszko, Paulina Paluch i Marlena Granaszewska. Biało-czerwone w sobotę pobiegły znakomicie i z czasem 44.07 wygrały swój start eliminacyjny. Dzięki temu bez większych problemów awansowały do ścisłego finału, który zaplanowano na niedzielę. 

Srebrny medal naszej sztafety 

Przed finałem w naszej drużynie doszło do małej zmiany. Miejsce Weroniki Bartnowskiej zajęła Nikola Horowska, czyli złota medalistka biegu indywidualnego. Ponadto zmieniła się kolejność startu naszych sprinterek. W niedzielnym finały startowały kolejno: Marlena Granaszewska, Monika Romaszko, Paulina Paluch i Nikola Horowska. Polki od początku znajdowały się w ścisłej czołówce. Do końca walczyły o medal i ostatecznie zajęły drugie miejsce. Czas Polek to 44.20. Dzięki temu wrócą do Polski ze srebrnymi krążkami na szyi. Dla Nikoli Horowskiej to już trzeci medal, ponieważ wcześniej wywalczyła dwa złota. Srebro na koncie miała już wcześniej Marlena Granaszewska. 

W wielkim finale poza zasięgiem reszty stawki były Chinki, które w składzie: Xiaojing Liang, Manqi Ge, Yanting Cai i Yuting Li z czasem 43.70 ustanowiły nowy rekord kraju. Trzecie miejsce na podium zajęły reprezentantki Republiki Południowej Afryki z czasem 44.36, co także jest nowym rekordem kraju. W brązowej drużynie znalazły się: Elsabe Van der Merwe, Banele Shabangu, Joviale Mbisha i Tamzin Thomas. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...