STS KOD PROMOCYJNY

Kobieca sztafeta 4×400 metrów z brązowym medalem HME 2023 w Stambule

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKobieca sztafeta 4x400 metrów z brązowym medalem HME 2023 w Stambule

Świetnie dla polskich kibiców rozpoczęła się sesja wieczorna ostatniego dnia Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Kobieca sztafeta 4×400 sięgnęła po brąz. Biało-czerwone wystąpiły w składzie: Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzeba i Anna Pałys. Od początku biegły na pozycji medalowej i ostatecznie obroniły brązowy medal, dzięki czemu powtórzyły sukces sprzed dwóch lat. Przegrały tylko z Holenderkami i Włoszkami. 

Mocny początek Anny Kiełbasińskiej 

Jako pierwsza w polskiej sztafecie biegła Anna Kiełbasińska, czyli najmocniejszy punkt drużyny. Wcześniej indywidualnie sięgnęła po brąz i w sztafecie również miała chrapkę na medal. Zaczęła mocno i pałeczkę przekazywała na drugiej pozycji, przegrywając tylko z Holenderkami. Druga na trasę ruszyła Marika Popowicz-Drapała, która utrzymała drugą pozycję. W pościg za Polkami ruszyły jednak Włoszki, które było coraz bliżej naszej drużyny. Ostatecznie na trzeciej zmianie reprezentantka Włoch minęła Alicję Wronę-Kutrzeba, jednak wciąż Polki biegły na pozycji medalowej. Utrzymała ją kończąca sztafetę Anna Pałys. Dzięki temu biało-czerwone sięgnęły po brązowy medal w sztafecie kobiet 4×400 metrów i powtórzyły wynik sprzed dwóch lat. Dla Anny Kiełbasińskiej to drugi krążek na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule. Najlepsze w Europie okazały się Holenderki, a drugie miejsce zajęły Włoszki. Te pierwsze pobiegły świetnie i pobiły rekord mistrzostw. 

Medal pod nieobecność gwiazd

Reprezentantki Polski sięgnęły po medal pod nieobecność swoich gwiazd. Na starcie w Stambule zabrakło rekordzistki Polski Natalii Kaczmarek, a także brązowej medalistki ostatnich HMP Justyny Święty-Ersetic. Zabraklo także kontuzjowanej Aleksandry Gaworskiej. Pod ich nieobecność zdecydowaną liderką sztafety była Anna Kiełbasińska, a pozostałe zawodniczki spisały się naprawdę świetnie. Kobieca sztafeta wywalczyła piąty medal dla Polski na HME 2023 w Stambule i świetnie rozpoczęła niedzielną sesję wieczorną. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...