STS KOD PROMOCYJNY

Koniec zgrupowania. Czas na MŚ w lekkoatletyce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKoniec zgrupowania. Czas na MŚ w lekkoatletyce

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce zakończyli zgrupowanie w Seattle, które poprzedzało tegoroczne Mistrzostwa Świata w Eugene. Start imprezy już w piątek 15 lipca, a biało-czerwoni mają chrapkę na przynajmniej kilka medali. Najważniejsza impreza sezonu lada moment, a na starcie zobaczymy 45. lekkoatletów z Polski. Niektórzy z nich mają spore szanse na medale, jednak wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 

Polacy czują się przygotowani

Polacy od jakiegoś czasu przebywali w Seattle, gdzie pod okiem trenerów szlifowali formę na najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne tego sezonu. Zgrupowanie w Seattle to nie tylko okazja do treningów, ale również do aklimatyzacji w nowych warunkach środowiskowych oraz w innej strefie klimatycznej. Standardowo sportowcy potrzebują na to kilka dni, aby odpowiednio przygotowanym wystartować w zawodach. Reprezentanci Polski zakończyli zgrupowanie w środę 13 lipca, po czym udali się do Eugene, gdzie od piątku ruszają Mistrzostwa Świata. Polacy wydają się być dobrze przygotowani, co może zwiastować minimum kilka zdobyczy medalowych. 

Problemy zdrowotne Marii Andrejczyk i brak Anity Włodarczyk

Dużym znakiem zapytania jest forma Marii Andrejczyk, czyli jednej z najlepszych oszczepniczek ostatnich lat. Polka zmaga się z kontuzją barku, która może uniemożliwić jej rzucanie na optymalnym poziomie. To sprawia, że teoretycznie mocna nadzieja medalowa może mieć problem z zajęciem wysokiego miejsca. Dużą startą jest również brak kontuzjowanej Anity Włodarczyk, która była murowaną faworytką do zdobycia medalu, a nawet do wywalczenia kolejnego złota w swojej karierze. Polska reprezentacja będzie musiała sobie radzić bez tej wybitnej młociarki. 

Kto ma największe szanse na medal?

Patrząc na tegoroczne wyniki Polaków, przynajmniej kilkoro z nich ma szansę na medal. W gronie głównych faworytów do podium w rzucie młotem wymienia się Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka. Dawid Tomala powinien być mocny w chodzie sportowym. Pod nieobecność Anity Włodarczyk naszą nadzieją medalową w rzucie młotem kobiet pozostaje Malwina Kopron. O medal mogą powalczyć także Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą. Duże nadzieje wiążemy również ze startem polskich sztafet, w tym przede wszystkim kobiecej i mieszanej na 4×400 metrów. 

Ciekawie zapowiada się rywalizacja wieloboistek, gdzie o medal chce powalczyć młoda Adrianna Sułek. Oczy polskich kibiców będą zwrócone również na bieżnię, gdzie o wysokie miejsca, a nawet medale mają walczyć m.in.: Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Damian Czykier, czy też Patryk Dobek. Liczymy na to, że przynajmniej kilkoro z nich wróci do Polski z krążkiem na szyi. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...