STS KOD PROMOCYJNY

Aneta Konieczek i Wojciech Nowicki na podium mityngu w Székesfehérvár

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAneta Konieczek i Wojciech Nowicki na podium mityngu w Székesfehérvár

Troje Polaków oglądaliśmy na mityngu lekkoatletycznym w węgierskim Székesfehérvár. Drugie miejsce na dystansie 3000 metrów z przeszkodami zajęła Aneta Konieczek. Na najniższym stopniu podium w rzucie młotem uplasował się Wojciech Nowicki. W tej samej konkurencji piąte miejsce zajął Paweł Fajdek. Zawody na Węgrzech miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold. 

Świetny start Anety Konieczek i drugie miejsce na Węgrzech

Jeden z najlepszych występów w swojej dotychczasowej karierze zanotowała Aneta Konieczek. Specjalistka od biegu z przeszkodami zajęła drugie miejsce na mityngu World Athletics Continental Tour – Gold w węgierskim Székesfehérvár. Zawodniczka zespołu Nadodrze Powodowo finiszowała z czasem 9:30.48. To drugi najlepszy wynik w jej karierze i dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi. Polka na Węgrzech przegrała tylko z Amerykanką Aimee Pratt Logan Jolly, której zmierzono czas 9:29.75. Tuż za Anetą Konieczek finiszowała kolejna z Amerykanek Gracie Hyde z czasem 9:30.69.

Wojciech Nowicki na podium rzutu młotem

Na podium rzutu młotem rywalizację zakończył Wojciech Nowicki. Świeżo upieczony mistrz Europy w najlepszej próbie posłał młot na odległość 79.36. Dało mu to trzecie miejsce. Najlepszy okazał się Kanadyjczyk Ethan Katzberg z wynikiem 81.87. Wyrasta on na głównego faworyta do walki o złoty medal olimpijski w Paryżu. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Mykhaylo Kokhan z wynikiem 80.50. Zawodnik ten w ostatnich tygodniach spisuje się dobrze i jego forma rośnie. On również powinien być groźny w Paryżu. 

W konkursie rzutu młotem oglądaliśmy jeszcze Pawła Fajdka. Nasz multimedalista mistrzostw świata tym razem spisał się nieco gorzej. Osiągnął wynik 76.60, co dało mu piąte miejsce. Przed nim znalazł się jeszcze Węgier Bence Halasz z najlepszym rzutem na odległość 78.81. Zawody w Székesfehérvár stały na wysokim poziomie i miały prestiżową rangę World Athletics Continental Tour – Gold. Solidne występy Polaków to dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...