KS Podlasie Białystok drużynowym mistrzem Polski w lekkoatletyce

Strona głównaLekkoatletykaKS Podlasie Białystok drużynowym mistrzem Polski w lekkoatletyce

Zespół KS Podlasie Białystok w składzie m.in. z Wojciechem Nowickim i Damianem Czykierem został drużynowym mistrzem Polski w lekkoatletyce. Do triumfu przyczynili się m.in. Nowicki i Czykier, ale także Bartosz Dudek Szymon Mazur oraz sztafeta mieszana. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny KS AZS AWF Warszawa z Ewą Różańską oraz OŚ AZS Poznań. W zmaganiach oglądaliśmy kilkoro uczestników ostatnich Mistrzostw Europy. Finałowe zawody cyklu odbyły się w Karpaczu.

KS Podlasie Białystok najlepsze w Polsce

Najlepszą ekipą w Polsce podczas finałów w Karpaczu zostało KS Podlasie Białystok. W barwach zespołu bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Nowicki. Mistrz Europy z Monachium rzucił 80.75 m i zdecydowanie wygrał rywalizację młociarzy. Dużo punktów zdobył również Damian Czykier, który wygrał 110 metrów przez płotki i zajął drugie miejsce na 110 metrów. Kolejne komplety punktów dla zwycięzców dorzucili: sztafeta mieszana (w składzie m.in. Maksymilian Klepacki), Piotr Konopko (skok wzwyż), Szymon Mazur (pchnięcie kulą), Maksymilian Klepacki (400 metrów), Bartosz Dudek (400 metrów przez płotki) i Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą).

Drugie miejsce dla KS AZS AWF Warszawa

Srebrny medal wywalczyli lekkoatleci KS AZS AWF Warszawa. Ostatecznie drużyna ta straciła 4 punkty do zespołu z Białegostoku. Komplet punktów dla Warszawian zdobyli: Krystina Tsimanouskaya (100 metrów) i Ewa Różańska (rzut młotem). Ponadto w zespole ze stolicy Polski oglądaliśmy m.in.: Krzysztofa Kiljana (100 metrów, 100 metrów przez płotki). Sensacyjna mistrzyni Europy z Monachium, czyli Ewa Różańska, startowała również w pchnięciu kulą.

OŚ AZS Poznań na najniższym stopniu podium

Na najniższym stopniu podium stanęli lekkoatleci OŚ AZS Poznań. Srebrny medal przegrali zaledwie o punkt. Jednym z liderów drużyny był Mateusz Siuda, który wygrał bieg na 100 metrów. Kamila Ciba na tym samym dystansie zajęła drugie miejsce. W rzucie młotem drugie miejsce zajął Marcin Wrotyński. Komplet punktów dla ekipy z Poznania zapewnili jeszcze Adrian Brzeziński (skok w dal) oraz Martyna Lewandowska (skok wzwyż).