STS KOD PROMOCYJNY

KS Podlasie Białystok drużynowym mistrzem Polski w lekkoatletyce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKS Podlasie Białystok drużynowym mistrzem Polski w lekkoatletyce

Zespół KS Podlasie Białystok w składzie m.in. z Wojciechem Nowickim i Damianem Czykierem został drużynowym mistrzem Polski w lekkoatletyce. Do triumfu przyczynili się m.in. Nowicki i Czykier, ale także Bartosz Dudek Szymon Mazur oraz sztafeta mieszana. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny KS AZS AWF Warszawa z Ewą Różańską oraz OŚ AZS Poznań. W zmaganiach oglądaliśmy kilkoro uczestników ostatnich Mistrzostw Europy. Finałowe zawody cyklu odbyły się w Karpaczu. 

KS Podlasie Białystok najlepsze w Polsce

Najlepszą ekipą w Polsce podczas finałów w Karpaczu zostało KS Podlasie Białystok. W barwach zespołu bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Nowicki. Mistrz Europy z Monachium rzucił 80.75 m i zdecydowanie wygrał rywalizację młociarzy. Dużo punktów zdobył również Damian Czykier, który wygrał 110 metrów przez płotki i zajął drugie miejsce na 110 metrów. Kolejne komplety punktów dla zwycięzców dorzucili: sztafeta mieszana (w składzie m.in. Maksymilian Klepacki), Piotr Konopko (skok wzwyż), Szymon Mazur (pchnięcie kulą), Maksymilian Klepacki (400 metrów), Bartosz Dudek (400 metrów przez płotki) i Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą). 

Drugie miejsce dla KS AZS AWF Warszawa

Srebrny medal wywalczyli lekkoatleci KS AZS AWF Warszawa. Ostatecznie drużyna ta straciła 4 punkty do zespołu z Białegostoku. Komplet punktów dla Warszawian zdobyli: Krystina Tsimanouskaya (100 metrów) i Ewa Różańska (rzut młotem). Ponadto w zespole ze stolicy Polski oglądaliśmy m.in.: Krzysztofa Kiljana (100 metrów, 100 metrów przez płotki). Sensacyjna mistrzyni Europy z Monachium, czyli Ewa Różańska, startowała również w pchnięciu kulą. 

OŚ AZS Poznań na najniższym stopniu podium 

Na najniższym stopniu podium stanęli lekkoatleci OŚ AZS Poznań. Srebrny medal przegrali zaledwie o punkt. Jednym z liderów drużyny był Mateusz Siuda, który wygrał bieg na 100 metrów. Kamila Ciba na tym samym dystansie zajęła drugie miejsce. W rzucie młotem drugie miejsce zajął Marcin Wrotyński. Komplet punktów dla ekipy z Poznania zapewnili jeszcze Adrian Brzeziński (skok w dal) oraz Martyna Lewandowska (skok wzwyż). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...