STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Lepiato ze złotym medalem na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaMaciej Lepiato ze złotym medalem na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata

Reprezentant Polski w paralekkoatletyce Maciej Lepato sięgnął po mistrzostwo świata w skoku wzwyż. Nasz utytułowany zawodnik w Paryżu na stadionie Charlety skoczył 2.05 metra. Dzięki temu wygrał rywalizację w kategorii T64. To kolejny duży sukces w karierze już 35-letniego sportowca. W poniedziałkowej sesji wieczornej oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych, jednak nie powiększyli oni naszego dorobku medalowego. 

Świetny wynik Macieja Lepiato 

Po wczorajszych trzech medalach biało-czerwonych apetyty kibiców wzrosły. Liczyliśmy na to, że w poniedziałek Polacy pójdą za ciosem. Zdecydowanie najwięcej powodów do radości ma reprezentant Polski w skoku wzwyż Maciej Lepiato. Doświadczony, bo już 35-letni, zawodnik znakomicie zaprezentował się w kategorii T64. W swojej najlepszej próbie skoczył 2.05 metra, co dało mu tytuł mistrza świata. To kolejny spektakularny sukces międzynarodowy w sportowej karierze Macieja Lepiato. Taki sam wynik jak Polak uzyskał Brytyjczyk Jonathan Broom-Edwards. Dzięki temu obaj stanęli na najwyższym stopniu podium i mogą cieszyć się ze złotych medali. Brązowym medalistą mistrzostw świata został Hindus Kumar Praveen, który w najlepszym skoku pokonał wysokość 2.01. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W walce o medale oglądaliśmy jeszcze innych biało-czerwonych. Najlepszy wynik w sezonie uzyskał Maciej Sochal w rzucie maczugą w kategorii F32. Niestety 32.64 metra wystarczyło tylko na ósme miejsce. Bez medalu zmagania ukończyli również: Michał Kotkowski (100 metrów, kat. T37), Agata Krzywdzińska (100 metrów kat. T47), Joanna Mazur (400 metrów). 

Powody do radości mają z kolei Jagoda Kibil i Ingrid Renecka (T35), które dobrze spisały się w eliminacjach biegu na pół okrążenia i zgodnie awansowały do kolejnej rundy rywalizacji. We wtorek 11 lipca kolejne finały z Polakami. Tegoroczne mistrzostwa świata w lekkoatletyce w Paryżu potrwają do 17 lipca. Liczymy na to, że nasi reprezentanci zdobędą w nich jeszcze sporo medali. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...