Małgorzata Hołub-Kowalik walczy z czasem. Kiedy pojawi się na lekkoatletycznych arenach?

Strona głównaLekkoatletykaMałgorzata Hołub-Kowalik walczy z czasem. Kiedy pojawi się na lekkoatletycznych arenach?

Małgorzata Hołub-Kowalik to jedna z najlepszych polskich lekkoatletek ostatnich lat i pewny punkt polskiej sztafety 4×400 metrów. Od kilku miesięcy zmaga się jednak z problemami zdrowotnymi, przez które ominęła cały halowy sezon, a pod znakiem zapytania stanęła data jej powrotu na otwarty stadion. Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio walczy z czasem, aby wystartować w tym sezonie. Wciąż jednak nie jest to przesądzone, a rozstrzygające będą najbliższe tygodnie. 

Problemy ciągną się od kilku miesięcy

Jeszcze na igrzyskach olimpijskich w Tokio Małgorzata Hołub-Kowalik mogła cieszyć się z dwóch medali. Niestety po igrzyskach przyszedł moment załamania zdrowotnego. Od kilku miesięcy biegaczka walczy z kontuzją stopy. Dlatego odpuściła cały zimowy sezon, ale sytuacja nie poprawia się w takim tempie, jak sama by sobie tego życzyła. To sprawia, że pod znakiem zapytania stanęły jej kolejne starty w tym sezonie. Polka pozostaje w treningu, jednak ból stopy wciąż nie pozwala jej wejść na maksymalne obroty. Konsekwencją tego jest niemożność przygotowania wysokiej formy, która dawałaby nadzieje na medalowe występy na tegorocznych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. 

Sukcesem naszej 31-letniej lekkoatletki będzie start jeszcze w czerwcu na zawodach lekkoatletycznych. Kluczowe mogą okazać się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, które w dniach 9-11 czerwca odbędą się w Suwałkach. Dla Małgorzaty Hołub-Kowalik i wielu innych polskich lekkoatletów będzie to jedna z ostatnich szans na wywalczenie minimum kwalifikacyjnego i pojechanie w lipcu do Eugene na czempionat globu oraz w sierpniu do Monachium na mistrzostwa Starego Kontynentu. 

Walka o kontynuację kariery

Najbliższe tygodnie mogą okazać się rozstrzygające w kontekście kontynuacji kariery przez utytułowaną biegaczkę. Trenuje z bólem, który nie odpuszcza. Jeżeli sytuacja się utrzyma, to kontynuowanie kariery będzie niemożliwe lub nawet ryzykowne dla zdrowia Małgorzaty Hołub-Kowalik. Aktualnie trenuje już na bieżni i walczy o powrót na zawody lekkoatletyczne. Jeżeli jej się uda i znów będzie biegać na wysokim poziomie, to kolejny raz udowodni, jak wytrwałym i ambitnym jest sportowcem. Trzymamy za to kciuki, gdyż ta piękna kariera powinna być kontynuowana. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Remis Lecha w Wiedniu. Awans wciąż niepewny

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali 1:1 na wyjeździe z Austrią Wiedeń w meczu piątej kolejki Ligi Konferencji Europy. Jedyną bramkę dla mistrzów Polski zdobył Mikael...