STS KOD PROMOCYJNY

Małgorzata Hołub-Kowalik walczy z czasem. Kiedy pojawi się na lekkoatletycznych arenach?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaMałgorzata Hołub-Kowalik walczy z czasem. Kiedy pojawi się na lekkoatletycznych arenach?

Małgorzata Hołub-Kowalik to jedna z najlepszych polskich lekkoatletek ostatnich lat i pewny punkt polskiej sztafety 4×400 metrów. Od kilku miesięcy zmaga się jednak z problemami zdrowotnymi, przez które ominęła cały halowy sezon, a pod znakiem zapytania stanęła data jej powrotu na otwarty stadion. Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio walczy z czasem, aby wystartować w tym sezonie. Wciąż jednak nie jest to przesądzone, a rozstrzygające będą najbliższe tygodnie. 

Problemy ciągną się od kilku miesięcy

Jeszcze na igrzyskach olimpijskich w Tokio Małgorzata Hołub-Kowalik mogła cieszyć się z dwóch medali. Niestety po igrzyskach przyszedł moment załamania zdrowotnego. Od kilku miesięcy biegaczka walczy z kontuzją stopy. Dlatego odpuściła cały zimowy sezon, ale sytuacja nie poprawia się w takim tempie, jak sama by sobie tego życzyła. To sprawia, że pod znakiem zapytania stanęły jej kolejne starty w tym sezonie. Polka pozostaje w treningu, jednak ból stopy wciąż nie pozwala jej wejść na maksymalne obroty. Konsekwencją tego jest niemożność przygotowania wysokiej formy, która dawałaby nadzieje na medalowe występy na tegorocznych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. 

Sukcesem naszej 31-letniej lekkoatletki będzie start jeszcze w czerwcu na zawodach lekkoatletycznych. Kluczowe mogą okazać się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, które w dniach 9-11 czerwca odbędą się w Suwałkach. Dla Małgorzaty Hołub-Kowalik i wielu innych polskich lekkoatletów będzie to jedna z ostatnich szans na wywalczenie minimum kwalifikacyjnego i pojechanie w lipcu do Eugene na czempionat globu oraz w sierpniu do Monachium na mistrzostwa Starego Kontynentu. 

Walka o kontynuację kariery

Najbliższe tygodnie mogą okazać się rozstrzygające w kontekście kontynuacji kariery przez utytułowaną biegaczkę. Trenuje z bólem, który nie odpuszcza. Jeżeli sytuacja się utrzyma, to kontynuowanie kariery będzie niemożliwe lub nawet ryzykowne dla zdrowia Małgorzaty Hołub-Kowalik. Aktualnie trenuje już na bieżni i walczy o powrót na zawody lekkoatletyczne. Jeżeli jej się uda i znów będzie biegać na wysokim poziomie, to kolejny raz udowodni, jak wytrwałym i ambitnym jest sportowcem. Trzymamy za to kciuki, gdyż ta piękna kariera powinna być kontynuowana. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...