STS KOD PROMOCYJNY

Marcin Lewandowski kończy karierę!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaMarcin Lewandowski kończy karierę!

Stało się to, co od kilku tygodni wydawało się coraz bardziej prawdopodobne. Niestety z powodów pozasportowych karierę zakończył Marcin Lewandowski. Zawodnik należał do najlepszych polskich lekkoatletów ostatnich lat, a w ostatnich miesiącach był w życiowej formie. Przez 16 lat startów z orzełkiem na piersi wywalczył wiele sukcesów, aż nadszedł moment przysłowiowego powiedzenia sobie pas. Wpływ na decyzję Marcina Lewandowskiego miały m.in. problemy zdrowotne córki.

Odchodzi jako spełniony sportowiec

Bez dwóch zdań Marcin Lewandowski kończy karierę jako spełniony sportowiec. Na światowych bieżniach regularnie sięgał po sukcesy i może być stawiany na wzór dla wielu adeptów lekkoatletyki. Na swoim koncie ma m.in.: mistrzostwo Europy na 800 metrów w Barcelonie (2010), trzy złote krążki Halowych Mistrzostw Europy (na 800 i 1500 metrów), czy też medale mistrzostw świata. Ponadto reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich, co zawsze jest ogromną nobilitacją dla sportowca. 

Na początku swojej kariery największe sukcesy odnosił w biegach na dystansie 800 metrów, gdzie na polskim podwórku toczył niezapomniane boje z Adamem Kszczotem, który karierę zakończył kilka tygodni temu. Z czasem przeszedł jednak do biegania na 1500 metrów i to na tym dystansie w ostatnich latach osiągał największe sukcesy. Ostatnie miesiące to życiowa forma Marcina Lewandowskiego, który byłby jednym z faworytów do medali na zbliżających się mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Kończąc karierę, znajduje się na szczycie. 

Problemy zdrowotne córki 

Pierwsze pogłoski o możliwym końcu kariery Marcina Lewandowskiego pojawiły się jeszcze w marcu po jego decyzji o opuszczeniu Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Było to spowodowane wypadkiem córki, która na zajęciach z gimnastyki artystycznej doznała poważnej kontuzji. Obecnie Marcin Lewandowski z bliskimi wspierają córkę w rehabilitacji i powrocie do pełnej sprawności. Poświęcenie rodzinie było jednym z powodów przyspieszonej decyzji o zakończeniu bogatej kariery sportowej biegacza. Dodatkowo Marcin Lewandowski poinformował, że spodziewa się kolejnego dziecka. 

O swojej decyzji poinformował kibiców za pośrednictwem Instagrama. Post dostępny jest tutaj

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...