Marcin Lewandowski kończy karierę!

Strona głównaLekkoatletykaMarcin Lewandowski kończy karierę!

Stało się to, co od kilku tygodni wydawało się coraz bardziej prawdopodobne. Niestety z powodów pozasportowych karierę zakończył Marcin Lewandowski. Zawodnik należał do najlepszych polskich lekkoatletów ostatnich lat, a w ostatnich miesiącach był w życiowej formie. Przez 16 lat startów z orzełkiem na piersi wywalczył wiele sukcesów, aż nadszedł moment przysłowiowego powiedzenia sobie pas. Wpływ na decyzję Marcina Lewandowskiego miały m.in. problemy zdrowotne córki.

Odchodzi jako spełniony sportowiec

Bez dwóch zdań Marcin Lewandowski kończy karierę jako spełniony sportowiec. Na światowych bieżniach regularnie sięgał po sukcesy i może być stawiany na wzór dla wielu adeptów lekkoatletyki. Na swoim koncie ma m.in.: mistrzostwo Europy na 800 metrów w Barcelonie (2010), trzy złote krążki Halowych Mistrzostw Europy (na 800 i 1500 metrów), czy też medale mistrzostw świata. Ponadto reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich, co zawsze jest ogromną nobilitacją dla sportowca. 

Na początku swojej kariery największe sukcesy odnosił w biegach na dystansie 800 metrów, gdzie na polskim podwórku toczył niezapomniane boje z Adamem Kszczotem, który karierę zakończył kilka tygodni temu. Z czasem przeszedł jednak do biegania na 1500 metrów i to na tym dystansie w ostatnich latach osiągał największe sukcesy. Ostatnie miesiące to życiowa forma Marcina Lewandowskiego, który byłby jednym z faworytów do medali na zbliżających się mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Kończąc karierę, znajduje się na szczycie. 

Problemy zdrowotne córki 

Pierwsze pogłoski o możliwym końcu kariery Marcina Lewandowskiego pojawiły się jeszcze w marcu po jego decyzji o opuszczeniu Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Było to spowodowane wypadkiem córki, która na zajęciach z gimnastyki artystycznej doznała poważnej kontuzji. Obecnie Marcin Lewandowski z bliskimi wspierają córkę w rehabilitacji i powrocie do pełnej sprawności. Poświęcenie rodzinie było jednym z powodów przyspieszonej decyzji o zakończeniu bogatej kariery sportowej biegacza. Dodatkowo Marcin Lewandowski poinformował, że spodziewa się kolejnego dziecka. 

O swojej decyzji poinformował kibiców za pośrednictwem Instagrama. Post dostępny jest tutaj

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...