STS KOD PROMOCYJNY

Martyna Galant o włos od zwycięstwa na 1500 metrów. Była druga w dywizji 1

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaMartyna Galant o włos od zwycięstwa na 1500 metrów. Była druga w...

Martyna Galant była o włos od zwycięstwa w biegu na 1500 metrów w dywizji 1 podczas Igrzysk Europejskich. Polka wbiegła na metę niemal równo z Hiszpanką Esther Guerrero. Ostatecznie przegrała z nią zaledwie o 0,01 sekundy. Drugie miejsce Martyny Galant dało Polakom 15 punktów w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy, które rozgrywano w ramach Igrzysk Europejskich. Niestety wynik Polki nie pozwolił jej na zdobycie medalu igrzysk. Lepsze rezultaty odnotowały rywalki z niższych dywizji. 

Niesamowity bieg i walka do ostatnich centymetrów 

Reprezentantka Polski od początku biegu na 1500 metrów trzymała się za czołówką. Biegła równo swoim tempem i wydawała się mieć wszystko pod kontrolą. Im bliżej mety, tym Polka przyspieszała. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fenomenalny finisz Martyny Galant, dzięki któremu była o włos od sensacyjnego zwycięstwa. Ostatecznie na mecie przegrała zaledwie o 0,01 sekundy z Hiszpanką Esther Guerrero. Polce zmierzono czas 4:11.78. Trzecie miejsce w tym biegu zajęła Niemka Hanna Klein. Za drugie miejsce Martyna Galant otrzymała 15 punktów do dorobku biało-czerwonych w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Niestety jej czas nie wystarczył do zdobycia medalu Igrzysk Europejskich. 

Niewiele zabrakło do medali Igrzysk Europejskich 

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie lekkoatleci walczyli nie tylko o Drużynowe Mistrzostwo Europy, ale również o medal Igrzysk Europejskich. Drugie miejsce Martyny Galant miało duże znaczenie w kontekście tej pierwszej rywalizacji. Bieg odbywał się w ramach dywizji 1. Niestety w niższych dywizjach kilka zawodniczek miało lepsze czasy od Polki, przez co zabrakło jej na podium Igrzysk Europejskich. Martyna Galant zajęła siódme miejsce w konkurencji biegu na 1500 metrów. Mistrzynią Igrzysk Europejskich została Rumunka Claudia Mihaela Bobocea. Na podium znalazły się jeszcze Vera Hoffmann z Luksemburga oraz Gabija Galvydyte z Litwy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...