Mateusz Gos mistrzem Polski w biegu na 10 kilometrów

Strona głównaLekkoatletykaMateusz Gos mistrzem Polski w biegu na 10 kilometrów

Mateusz Gos wygrał 29. Bieg św. Dominika LOTTO Cup w Gdańsku i został mistrzem Polski na 10 kilometrów. Zawodnik RLTL Optima Radom do ostatnich metrów toczył zacięty bój ze swoim klubowym kolegą Mateuszem Kaczorem. Ostatecznie na mecie było zaledwie sześć sekund różnicy. Brązowy medal mistrzostw Polski w biegu na 10 kilometrów wywalczył Kamil Jastrzębski z drużyny Ducla academy Warszawa.

Kolejne mistrzostwo Polski Mateusza Gosa

Od lat Mateusz Gos uznawany jest za jednego z najlepszych polskich specjalistów od biegów długodystansowych. Z dużą regularnością sięga po medale mistrzostw Polski i z powodzeniem startuje na arenie międzynarodowej. Tak też było w Gdańsku, gdzie rozegrano 29. Bieg św. Dominika LOTTO Cup. W jego ramach odbywały się również mistrzostwa Polski na 10 kilometrów. Biegacze mieli do pokonania stosunkowo trudną trasę po uliczkach Starego Miasta w Gdańsku.

Mateusz Gos trudną trasę pokonał z czasem 29:37. Zawodnik RLTL Optima Radom rywalizował przede wszystkim ze swoim klubowym kolegą Mateuszem Kaczorem. Ten drugi metę minął zaledwie sześć sekund później i został wicemistrzem Polski. Trzecie miejsce z nieco większą stratą zajął Kamil Jastrzębski z Ducla academy Warszawa. Jego czas na mecie to 29:56. Tylko tych trzech zawodników zakończyło zmagania z czasem poniżej pół godziny. Kolejne miejsca w mistrzostwach Polski na 10 kilometrów wywalczyli: Marcin Biskup (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Mikołaj Czeronek (WKS Śląsk Wrocław) i Szymon Kulka (RLTL Optima Radom).

Julia Koralewska najlepsza na 5 kilometrów

W Gdańsku rozegrano również bieg towarzyszący na 5 kilometrów kobiet. Prestiżowy start wygrała Julia Koralewska z czasem 17:03. O ponad 10 sekund wyprzedziła drugą na mecie Beatę Niemyjską i o ponad pół minuty trzecią na mecie Emilię Mikszutę. W biegu towarzyszącym na 5 kilometrów mężczyzn drugie miejsce z czasem 14:37 zajął Maciej Megier, a trzecie z czasem 15:37 Michał Misiewicz. Zmagania wygrał Yousif Musa z rezultatem 14:35. Na finiszu okazał się lepszy dosłownie o włos od Megiera.