Memoriał Kamili Skolimowskiej na stałe w kalendarzu Diamentowej Ligi

Strona głównaLekkoatletykaMemoriał Kamili Skolimowskiej na stałe w kalendarzu Diamentowej Ligi

Memoriał Kamili Skolimowskiej został wpisany na stałe do kalendarza Diamentowej Ligi. W tym roku po raz pierwszy wskoczył do niego w zastępstwie zawodów planowanych w Chinach. Przygotowana w Chorzowie impreza przypadła do gustu władzom cyklu i Walne Zgromadzenie Diamentowej Ligi podczas posiedzenia w Rzymie przegłosowało wprowadzenie polskiej imprezy do stałego kalendarza Diamentowej Ligi. To ogromne wyróżnienie dla polskiej lekkoatletyki. 

Szósty najlepszy mityng lekkoatletyczny na świecie

W 2022 roku Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej wskoczył w ostatniej chwili do kalendarza Diamentowej Ligi w zastępstwie zawodów, które odwołano w Chinach. Bez dwóch zdań organizatorzy zdali trudny test i zorganizowali mityng na najwyższym światowym poziomie. Potwierdzają to liczny. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyki World Athletics przygotowała specjalny system punktowy. Zgodnie z nim Memoriał Kamili Skolimowskiej zajął szóste miejsce wśród najlepszych mityngów lekkoatletycznych zorganizowanych w 2022 roku na świecie. Mimo małego budżetu, polski mityng wyprzedził w klasyfikacji punktowej bogate imprezy o wieloletniej tradycji, w tym m.in. te organizowane w Oslo, Sztokholmie, Birmingham, Rzymie, czy Rabacie. 

Przyszłoroczna edycja już 16 lipca

Kolejna edycja Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej w ramach cyklu Diamentowej Ligi odbędzie się 16 lipca 2023 roku. Juz teraz został on wpisany do kalendarza, a sprzedaż biletów ruszy już 8 grudnia. Przed organizatorami kolejne wyzwanie, aby każda kolejna edycja była jeszcze lepsza. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznawać nazwiska lekkoatletów, którzy wystąpią w Chorzowie 16 lipca. 

Diamentowa Liga minimum do 2027 roku 

Już teraz wiemy, że Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie miał rangę Diamentowej Ligi minimum do 2027 roku. Wszystko dlatego, że umowa między przedstawicielami cyklu i organizatorami imprezy została podpisana na najbliższe pięć lat. Dzięki temu na Stadionie Śląskim w Chorzowie będziemy mogli oglądać największe gwiazdy światowej lekkoatletyki, które upodobały sobie ten obiekt. To także miało wpływ na decyzję Walnego Zgromadzenia Diamentowej Ligi. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Fernando Santos nowym selekcjonerem Polski! Prezentacja we wtorek

Wtorek, 24 stycznia, godzina 13:00, Stadion Narodowy w Warszawie. To wtedy oficjalnie poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wczoraj na jak wyszło, że będzie...

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....