Michał Rozmys z rekordem życiowym podczas Diamentowej Ligi w Lozannie

Autor
Strona głównaLekkoatletykaMichał Rozmys z rekordem życiowym podczas Diamentowej Ligi w Lozannie

W szwajcarskiej Lozannie rozegrano kolejny mityng lekkoatletyczny z cyklu Diamentowej Ligi. Świetnie zaprezentował się w nim Michał Rozmys, który na dystansie 1500 metrów ustanowił rekord życiowy z czasem 3:32.43. W swoim biegu zajął 5. miejsce. Zarówno Michał Rozmys, jak i Natalia Kaczmarek i Damian Czykier zapewnili sobie awans do finałowych zawodów Diamentowej Ligi. W Szwajcarii oglądaliśmy jeszcze Annę Wielgosz i Anetę Lemiesz. 

Życiówka Michała Rozmysa

Michał Rozmys w Lozannie pobiegł bardzo mocno. W Lozannie od początku trzymał dobre tempo, co poskutkowało pobiciem rekordu życiowego. Od 26 sierpnia wynosi on 3:32.43. Czas ten pozwolił Rozmysowi umocnić się na drugim miejscu w polskiej tabeli wszechczasów na dystansie 1500 metrów. Szybciej od niego biegał tylko Marcin Lewandowski. Polski lekkoatleta zajął 5. miejsce w swoim biegu. Wygrał niesamowity Norweg Jakob Ingebrigtsen. Michał Rozmys zapewnił sobie prawo startu w finałowych zawodach Diamentowej Ligi 8 września w Zurychu

Natalia Kaczmarek i Damian Czykier również z awansem

Prawo startu w Zurychu wywalczyli sobie również Natalia Kaczmarek na 400 metrów i Damian Czykier na 110 metrów przez płotki. Polka zajęła 5. miejsce w Lozannie z czasem 51.03, czyli pobiegła poniżej swoich możliwości. Start wygrała Marileidy Paulino z Dominikany. Damian Czykier ukończył mityng na 6. miejscu z wynikiem 13:58 i był najlepszym z Europejczyków. Wygrał Jamajczyk Rasheed Broadbell. 

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

W zmaganiach w Lozannie oglądaliśmy jeszcze dwie reprezentantki Polski. Nasza medalistka mistrzostw Europy w Monachium Anna Wielgosz zakończyła bieg na 800 metrów na 7. pozycji z czasem 2:00.07. Najszybsza okazała się Francuzka Renelle Lamote. Rolę zawodniczki rozprowadzającej w biegu na 3000 metrów pełniła doświadczona Aneta Lemiesz, która nie ukończyła startu. 

Do końca cyklu Diamentowej Ligi pozostały już tylko dwa mityngi. Pierwszy odbędzie się 2 września w Brukseli. Wielki finał cyklu zaplanowano na 7-8 sierpnia w Zurychu.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...