Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański najlepsi w Duesseldorfie

Strona głównaLekkoatletykaEwa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański najlepsi w Duesseldorfie

To był dobry weekend dla polskich lekkoatletów. Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański zwyciężyli w mityngu w Duesseldorfie w biegach na 60 m przez płotki, a Ewa Swoboda zaprezentowała świetną formę w biegu na 60 m.

Świetna Swoboda

Ewa Swoboda w Duesseldorfie wygrała zarówno bieg eliminacyjny, jak i finałowy w biegu na 60 m. Jej pierwszy czas wynosił 7,25, jednak w finale zdołała go jeszcze poprawić, osiągając 7,18. Nie jest to jednak jej najlepszy rezultat w tym roku, ponieważ kilka dni temu zaprezentowała się także w Karlsruhe, gdzie uzyskała 7,09. Jest także Rekordzistką Polski z 2022 roku z czasem 6,99.

Skrzyszowska i Szymański na pierwszych lokatach

Oprócz Ewy Swobody, świetnie zaprezentowała się jeszcze dwójka biało-czerwonych: Pia Skrzyszowska oraz Jakub Szymański. 20-letni Polak wygrał bieg na 60 m przez płotki z czasem 7,63. Nie przeszkodziła mu nawet najsłabsza reakcja startowa z finalistów.

Skrzyszowska już w trakcie eliminacji udowodniła, że będzie ciężką przeciwniczką. Uzyskała czas 7,86, który okazał się nie tylko jej życiowym rekordem, ale także był to wynik najlepszy w Europie. Co zrobiła dwie godziny później? Poprawiła go! W finale uzyskała 7,84. Co więcej, to drugi ex aequo rezultat na świecie, a także drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Taki sam czas uzyskała Grażyna Rabsztyn w 1980 roku. Rekordzistką nadal pozostaje Zofia Bielczyk z czasem 7,77.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...