STS KOD PROMOCYJNY

Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański najlepsi w Duesseldorfie

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaLekkoatletykaEwa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański najlepsi w Duesseldorfie

To był dobry weekend dla polskich lekkoatletów. Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański zwyciężyli w mityngu w Duesseldorfie w biegach na 60 m przez płotki, a Ewa Swoboda zaprezentowała świetną formę w biegu na 60 m.

Świetna Swoboda

Ewa Swoboda w Duesseldorfie wygrała zarówno bieg eliminacyjny, jak i finałowy w biegu na 60 m. Jej pierwszy czas wynosił 7,25, jednak w finale zdołała go jeszcze poprawić, osiągając 7,18. Nie jest to jednak jej najlepszy rezultat w tym roku, ponieważ kilka dni temu zaprezentowała się także w Karlsruhe, gdzie uzyskała 7,09. Jest także Rekordzistką Polski z 2022 roku z czasem 6,99.

Skrzyszowska i Szymański na pierwszych lokatach

Oprócz Ewy Swobody, świetnie zaprezentowała się jeszcze dwójka biało-czerwonych: Pia Skrzyszowska oraz Jakub Szymański. 20-letni Polak wygrał bieg na 60 m przez płotki z czasem 7,63. Nie przeszkodziła mu nawet najsłabsza reakcja startowa z finalistów.

Skrzyszowska już w trakcie eliminacji udowodniła, że będzie ciężką przeciwniczką. Uzyskała czas 7,86, który okazał się nie tylko jej życiowym rekordem, ale także był to wynik najlepszy w Europie. Co zrobiła dwie godziny później? Poprawiła go! W finale uzyskała 7,84. Co więcej, to drugi ex aequo rezultat na świecie, a także drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Taki sam czas uzyskała Grażyna Rabsztyn w 1980 roku. Rekordzistką nadal pozostaje Zofia Bielczyk z czasem 7,77.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...