Młociarka Aleksandra Śmiech z brązowym medalem Uniwersjady w Chengdu

Strona głównaLekkoatletykaMłociarka Aleksandra Śmiech z brązowym medalem Uniwersjady w Chengdu

Reprezentantka Polski w rzucie młotem Aleksandra Śmiech sięgnęła po brązowy medal 31. Letniej Uniwersjady w Chendgu. Nasza zawodniczka świetnie spisała się w rywalizacji młociarek. W najlepszej próbie rzuciła 68.65 metra, dzięki czemu bez większych problemów wywalczyła brązowy medal. Tego dnia poza konkurencją były dwie reprezentantki Chin Jiangyan Li i Xinying Xu, które wyprzedziły młodą Polkę. 

Najlepszy wynik w ostatniej próbie

Aleksandra Śmiech rozpoczęła zmagania bardzo spokojnie. W pierwszej próbie rzuciła 64.31 metra, co dawało jej trzecie miejsce. W kolejnych rzutach się poprawiała. Druga próba na 68.30 pozwoliła jej na dobre usadowić się na trzecim miejscu. Kolejne zawodniczki rzucały zdecydowanie gorzej, więc medal młodej reprezentantki Polski wydawał się nie być zagrożony. Polka rzucała spokojnie, jednak w ostatniej próbie jeszcze się poprawiła i uzyskała 68.65. Dzięki temu wywalczyła brązowy medal z przewagą ponad dwóch metrów nad czwartą tego dnia Ya-Chien Tu z Chińskich Tajpei. 

Tego dnia poza konkurencją były dwie reprezentantki Chin. Rzucały naprawdę daleko. Zmagania wygrała Jiangyan Li z wynikiem 71.20. Już w pierwszej próbie rzuciła 70.77 i zapewniła sobie złoty medal. Na drugim miejscu podium stanęła jej rodaczka Xinying Xu z wynikiem 69.45. Rzut ten oddała już w pierwszej próbie. Później szło jej zdecydowanie gorzej. Łącznie w rywalizacji finałowej o medale udział wzięło 12 młociarek z całego świata. 

Kim jest Aleksandra Śmiech?

Młociarka Aleksandra Śmiech ma niespełna 26 lat i z powodzeniem reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Z pewnością chciałaby pójść w ślady Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron, które regularnie rywalizują o najwyższe cele. Obecnie 26-letnia Aleksandra Śmiech zajmuje 42. miejsce w rankingu najlepszych młociarek świata. Medal wywalczony w Chengdu to jeden z większych sukcesów w jej karierze. Najlepszy jej wynik w rzucie młotem to 71.14 m. Osiągnęła go w czerwcu w tego roku podczas mityngu w szwajcarskiej Genewie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....