STS KOD PROMOCYJNY

Monika Jackiewicz i Adam Nowicki mistrzami Polski w maratonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaMonika Jackiewicz i Adam Nowicki mistrzami Polski w maratonie

Monika Jackiewicz z MKL-u Szczecin potwierdziła klasę i obroniła tytuł mistrzyni Polski w biegu maratońskim. Z kolejną rywalką wygrała o ponad pięć minut. Wśród panów najlepszy okazał się Adam Nowicki. Na trzecim miejscu podium znalazł się Yared Shegumo, który powrócił do biegania. Tegoroczne mistrzostwa Polski w biegu maratońskim rozegrano na ulicach Poznania. 

Monika Jackiewicz obroniła tytuł sprzed roku 

Wśród pań faworytką do zwycięstwa była Monika Jackiewicz z MKL-u Szczecin. Biegaczka broniła tytułu wywalczonego przed rokiem i spisała się znakomicie. Ponownie nie miała sobie równych. Już po połowie dystansu miała bezpieczną przewagę ponad dwóch minut nad swoimi konkurentkami. Do końca utrzymała dobre tempo i sięgnęła po złoty medal. Linię mety przecięła z czasem 2:31:14. Ponad pięć minut później na mecie pojawiła się wicemistrzyni Polski Emilia Mazek. Na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Jagielska, która finiszowała około 1,5 minuty za Mazek. Dalsze miejsca zajęły: Beata Michałków, Monika Brzozowska i Dominika Wiecha. 

Wielkie emocje w biegu panów. O mistrzostwie Adama Nowickiego zadecydowały sekundy 

Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w rywalizacji panów. Tam od początku wysokie tempo narzucili Adam Nowicki i Mateusz Kaczor. Po połowie dystansu biegli tak samo i mieli sporą przewagę nad konkurentami. Na finiszu lepszy okazał się Adam Nowicki, który zakończył bieg z czasem 2:12:34. Mateusz Kaczor wywalczył srebrny medal, tracąc do Nowickiego tylko cztery sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął doświadczony Yared Shegumo, który wraca do biegania długodystansowego. Jego strata do mistrza wyniosła jednak blisko sześć minut. Kolejne miejsca w klasyfikacji mistrzostw Polski zajęli: Krzysztof Gosiewski, Michał Wendland i Grzegorz Kujawski. 

Tegoroczne mistrzostwa Polski rozegrano w ramach 22. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. W samym maratonie najlepszy okazał się Petro Mamu Shaku z Erytrei, który finiszował z czasem 2:09:57. O sekundę wyprzedził Etiopczyka Mesfina Nigusu Tollę i o trzy sekundy jego rodaka Demeke Tadesse Mengistie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...