Najlepsi polscy lekkoatleci powalczą w mityngu Halowej Złotej Ligi Orlen Copernicus Cup w Toruniu

Strona głównaLekkoatletykaNajlepsi polscy lekkoatleci powalczą w mityngu Halowej Złotej Ligi Orlen Copernicus Cup...

We wtorek 22 lutego w Toruniu odbędzie się przedostatni mityng z cyklu Halowej Złotej Ligi lekkoatletycznej. To najbardziej prestiżowe halowy cykl w kalendarzu. Na starcie pojawi się bardzo liczne grono reprezentantów Polski, którzy powalczą z czołowymi zawodnikami świata. Na starcie nie zabraknie m.in. Ewy Swobody, Justyny Święty-Ersetic, Anny Kiełbasińskiej, Natalii Kaczmarek, Igi Baumgart-Witan, Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego, Adama Kszczota, Konrada Bukowieckiego, czy też Marcina Lewandowskiego. Łącznie w zawodach udział weźmie kilkudziesięciu Polaków. 

Mocno obsadzony skok o tyczce

Bardzo mocno obsadzoną konkurencją jest skok o tyczce mężczyzn. Z rywalizacji w ostatniej chwili musiał wycofać się Armand Duplantis, jednak swój występ potwierdzili m.in. mistrz olimpijski Thiago Braz oraz dwukrotny mistrz świata Sam Kendricks. To z nimi będą walczyć Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. 

Nie zabraknie aniołków Matusińskiego

Na starcie Orlen Copernicus Cup nie zabraknie także aniołków Matusińskiego. W rywalizacji na 400 metrów kobiet wystartują: Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic. Reprezentantki Polski powalczą z Leą Sprunger ze Szwajcarii oraz z Holenderkami Femke Bol i Lisanne de Witte. 

Kto jeszcze wystartuje w Toruniu?

W pchnięciu kulą wystartują Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk i Jakub Szyszkowski. Polacy na pewno powalczą o dobry wynik, a pierwsi dwaj wymieniani są w gronie głównych faworytów do zwycięstwa. Oprócz nich chrapkę na sukces mają David Storl i Tomas Stanek. Bardzo ciekawie zapowiada się także pojedynek sprinterski kobiet. Ewa Swoboda i Pola Skrzyszowska powalczą m.in. z pięciokrotną mistrzynią olimpijską Elaine Thompson-Herah. 

Ponadto w hali w Toruniu pojawią się m.in. Klaudia Wojtunik, Klaudia Siciarz, Angelika Cichocka, Damian Czykier, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Artur Noga, Michał Rozmys, Przemysław Słowikowski, czy Jakub Szymański. W rywalizacji na 60 metrów przez płotki wystartuje Grant Holloway, a na 3000 metrów kobiet Beatrice Chepkoech i Ganzebe Dibaba. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...