STS KOD PROMOCYJNY

Najlepsi polscy lekkoatleci powalczą w mityngu Halowej Złotej Ligi Orlen Copernicus Cup w Toruniu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNajlepsi polscy lekkoatleci powalczą w mityngu Halowej Złotej Ligi Orlen Copernicus Cup...

We wtorek 22 lutego w Toruniu odbędzie się przedostatni mityng z cyklu Halowej Złotej Ligi lekkoatletycznej. To najbardziej prestiżowe halowy cykl w kalendarzu. Na starcie pojawi się bardzo liczne grono reprezentantów Polski, którzy powalczą z czołowymi zawodnikami świata. Na starcie nie zabraknie m.in. Ewy Swobody, Justyny Święty-Ersetic, Anny Kiełbasińskiej, Natalii Kaczmarek, Igi Baumgart-Witan, Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego, Adama Kszczota, Konrada Bukowieckiego, czy też Marcina Lewandowskiego. Łącznie w zawodach udział weźmie kilkudziesięciu Polaków. 

Mocno obsadzony skok o tyczce

Bardzo mocno obsadzoną konkurencją jest skok o tyczce mężczyzn. Z rywalizacji w ostatniej chwili musiał wycofać się Armand Duplantis, jednak swój występ potwierdzili m.in. mistrz olimpijski Thiago Braz oraz dwukrotny mistrz świata Sam Kendricks. To z nimi będą walczyć Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. 

Nie zabraknie aniołków Matusińskiego

Na starcie Orlen Copernicus Cup nie zabraknie także aniołków Matusińskiego. W rywalizacji na 400 metrów kobiet wystartują: Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic. Reprezentantki Polski powalczą z Leą Sprunger ze Szwajcarii oraz z Holenderkami Femke Bol i Lisanne de Witte. 

Kto jeszcze wystartuje w Toruniu?

W pchnięciu kulą wystartują Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk i Jakub Szyszkowski. Polacy na pewno powalczą o dobry wynik, a pierwsi dwaj wymieniani są w gronie głównych faworytów do zwycięstwa. Oprócz nich chrapkę na sukces mają David Storl i Tomas Stanek. Bardzo ciekawie zapowiada się także pojedynek sprinterski kobiet. Ewa Swoboda i Pola Skrzyszowska powalczą m.in. z pięciokrotną mistrzynią olimpijską Elaine Thompson-Herah. 

Ponadto w hali w Toruniu pojawią się m.in. Klaudia Wojtunik, Klaudia Siciarz, Angelika Cichocka, Damian Czykier, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Artur Noga, Michał Rozmys, Przemysław Słowikowski, czy Jakub Szymański. W rywalizacji na 60 metrów przez płotki wystartuje Grant Holloway, a na 3000 metrów kobiet Beatrice Chepkoech i Ganzebe Dibaba. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...