STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Kaczmarek i Anna Wielgosz najlepsze w Marsylii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek i Anna Wielgosz najlepsze w Marsylii

Reprezentantki Polski Natalia Kaczmarek i Anna Wielgosz wygrały swoje konkurencje biegowe na mityngu lekkoatletycznym w Marsylii. Zawody rangi World Athletics Continental Tour Challenger rozegrano w środę 15 czerwca. Natalia Kaczmarek zwyciężyła w biegu na 400 metrów, a Anna Wielgosz okazała się lepsza na dwukrotnie dłuższym dystansie. We Francji oglądaliśmy również innych Polaków. Jak im poszło?

Natalia Kaczmarek w formie

Od początku sezonu na stadionach otwartych Natalia Kaczmarek znajduje się w kapitalnej formie. Biega szybko i równo, dlatego nie może dziwić jej kolejne zwycięstwo na mityngu lekkoatletycznym. Tym razem w biegu na 400 metrów zanotowała czas 51.25. Z wyraźną przewagą pokonała Francuzkę Sokhnę Lacoste (51.62) oraz Brytyjkę Laviai Nielsen (51.73). 

Anna Wielgosz bezkonkurencyjna na 800 metrów

Przekonujące zwycięstwo w biegu na 800 metrów odniosła Anna Wielgosz. Polka pobiegła szybko i linię mety przecięła z wynikiem 2:01.87. Drugie miejsce ze stratą blisko 0,8 sekundy do reprezentantki Polski zajęła Francuzka Agnes Raharolahy. Na najniższym stopniu podium stanęła Irlandka Louise Shanahan. Poza podium znalazła się Margarita Koczanowa, która z czasem 2:03.17 zajęła 6. miejsce. W tym biegu w roli peacemakerki wystąpiła Agata Kołakowska, która zeszła na trasie. 

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym w Marsylii?

W międzynarodowym mityngu w Marsylii oglądaliśmy jeszcze kilkoro reprezentantów Polski. Kacper Lewalski z czasem 1:47.62 zajął 6. miejsce w biegu na 800 metrów. Konkurencji nie ukończył Robert Bryliński, który był zawodnikiem rozprowadzającym. Podobną rolę do niego w biegu na 1500 metrów pełnił Adam Czerwiński, a na 7. miejscu w tej konkurencji uplasował się Andrzej Kowalczyk. Jego czas to 3:40.20.

W trójskoku mężczyzn oglądaliśmy Adriana Świderskiego. Z najlepszą próbą 15.92 zajął 5. miejsce i do podium stracił 47 centymetrów. Ostatnią polską konkurencją był bieg na 1500 metrów kobiet. Tam tuż za podium znalazła się Eliza Megger. Z czasem 4:04.55 straciła dosłownie 0,1 sekundy do trzeciego miejsca. Na 7. miejscu bieg ukończyła Klaudia Kazimierska, a Aleksandra Płocińska pełniła rolę peacemakerki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...