Natalia Kaczmarek i Anna Wielgosz najlepsze w Marsylii

Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek i Anna Wielgosz najlepsze w Marsylii

Reprezentantki Polski Natalia Kaczmarek i Anna Wielgosz wygrały swoje konkurencje biegowe na mityngu lekkoatletycznym w Marsylii. Zawody rangi World Athletics Continental Tour Challenger rozegrano w środę 15 czerwca. Natalia Kaczmarek zwyciężyła w biegu na 400 metrów, a Anna Wielgosz okazała się lepsza na dwukrotnie dłuższym dystansie. We Francji oglądaliśmy również innych Polaków. Jak im poszło?

Natalia Kaczmarek w formie

Od początku sezonu na stadionach otwartych Natalia Kaczmarek znajduje się w kapitalnej formie. Biega szybko i równo, dlatego nie może dziwić jej kolejne zwycięstwo na mityngu lekkoatletycznym. Tym razem w biegu na 400 metrów zanotowała czas 51.25. Z wyraźną przewagą pokonała Francuzkę Sokhnę Lacoste (51.62) oraz Brytyjkę Laviai Nielsen (51.73).

Anna Wielgosz bezkonkurencyjna na 800 metrów

Przekonujące zwycięstwo w biegu na 800 metrów odniosła Anna Wielgosz. Polka pobiegła szybko i linię mety przecięła z wynikiem 2:01.87. Drugie miejsce ze stratą blisko 0,8 sekundy do reprezentantki Polski zajęła Francuzka Agnes Raharolahy. Na najniższym stopniu podium stanęła Irlandka Louise Shanahan. Poza podium znalazła się Margarita Koczanowa, która z czasem 2:03.17 zajęła 6. miejsce. W tym biegu w roli peacemakerki wystąpiła Agata Kołakowska, która zeszła na trasie.

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym w Marsylii?

W międzynarodowym mityngu w Marsylii oglądaliśmy jeszcze kilkoro reprezentantów Polski. Kacper Lewalski z czasem 1:47.62 zajął 6. miejsce w biegu na 800 metrów. Konkurencji nie ukończył Robert Bryliński, który był zawodnikiem rozprowadzającym. Podobną rolę do niego w biegu na 1500 metrów pełnił Adam Czerwiński, a na 7. miejscu w tej konkurencji uplasował się Andrzej Kowalczyk. Jego czas to 3:40.20.

W trójskoku mężczyzn oglądaliśmy Adriana Świderskiego. Z najlepszą próbą 15.92 zajął 5. miejsce i do podium stracił 47 centymetrów. Ostatnią polską konkurencją był bieg na 1500 metrów kobiet. Tam tuż za podium znalazła się Eliza Megger. Z czasem 4:04.55 straciła dosłownie 0,1 sekundy do trzeciego miejsca. Na 7. miejscu bieg ukończyła Klaudia Kazimierska, a Aleksandra Płocińska pełniła rolę peacemakerki.