Kapitalne starty biało-czerwonych w Ostrawie. Natalia Kaczmarek z najlepszym wynikiem w Europie!

Strona głównaSukcesy i rekordyKapitalne starty biało-czerwonych w Ostrawie. Natalia Kaczmarek z najlepszym wynikiem w Europie!

Wtorkowe popołudnie było niezwykle udane dla polskich lekkoatletów. Wielu z nich wzięło udział w mityngu Golden Spike w czeskiej Ostrawie. Kapitalne zwycięstwo na 400 metrów odniosła Natalia Kaczmarek, która pobiegła najszybciej w Europie i osiągnęła najlepszy polski wynik od 1977 roku. Na podium w tym biegu znalazła się Anna Kiełbasińska. Drugie miejsce z rekordem życiowym na 100 metrów przez płotki zajęła 21-letnia Pia Skrzyszowska. Wśród mężczyzn na 400 metrów przez płotki drugą lokatę zajął Jakub Olejniczak. 

Natalia Kaczmarek najszybsza od 1977 roku! 

Bieg na 400 metrów kobiet elektryzował wielu kibiców w Polsce. Na starcie pojawiły się trzy reprezentantki Polski, a każda z nich miała szanse na zwycięstwo i dobry wynik. Wyścig wygrała Natalia Kaczmarek z czasem 50:16, który jest jej nowym rekordem życiowym. Jednocześnie to najlepszy czas w Polsce od 1977 roku, a szybciej od niej biegała już tylko Irena Szewińska. Natalia Kaczmarek wskoczyła również na pierwsze miejsce europejskich list w tym sezonie. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła Anna Kiełbasińska, która z czasem 50:38 wyrównała swój rekord życiowy. Piąte miejsce przypadło Justynie Święty-Ersetic z wynikiem 51:09. 

Pia Skrzyszowska przegrała tylko z mistrzynią olimpijską

Kolejny dobry start i poprawiony rekord życiowy w biegu na 100 metrów przez płotki zanotowała Pia Skrzyszowska. Młoda reprezentantka Polski osiągnęła czas 12:65, co jest czwartym wynikiem w historii Polski. W Ostrawie przegrała tylko z mistrzynią olimpijską Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko. Ta okazała się lepsza o zaledwie 0,09 sekundy. 

Jakub Olejniczak drugi w biegu na 400 metrów przez płotki. Miejsca pozostałych biało-czerwonych

Miejsce na podium zajął również Jakub Olejniczak w biegu na 400 metrów przez płotki. Polak pokonał ten dystans z czasem 50:56 i przegrał tylko ze Słowakiem Matejem Baluchem. 

Podczas mityngu Golden Spike w Ostrawie oglądaliśmy liczną reprezentację Polski. Po dłuższej przerwie do rywalizacji powróciła Sofia Ennaoui, która zajęła 8. miejsce w biegu na 1500 metrów i wypełniła minimum kwalifikacyjne na tegoroczne Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. W biegu oglądaliśmy jeszcze Elizę Megger (13. miejsce), Weronikę Lizakowską (18. miejsce) i Joannę Bekus (niesklasyfikowana). Blisko podium byli nasi kulomioci. Ostatecznie na 4. miejscu z wynikiem 20.81 skończył Michał Haratyk, a na 5. Konrad Bukowiecki z wynikiem 20.53.

Polacy startowali jeszcze w następujących konkurencjach:

  • bieg na 800 metrów mężczyzn: 13. Patryk Dobek, DNF. Patryk Sieradzki;
  • bieg na 100 metrów mężczyzn: 4. Michał Gorzkowicz;
  • bieg na 1500 metrów mężczyzn: 4. Patryk Marmon, 5. Adrian Romberg;
  • bieg na 800 metrów kobiet: 9. Jagoda Bochenek, 11. Alicja Wójcik, 19. Jakub Machulec. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...