STS KOD PROMOCYJNY

Kapitalne starty biało-czerwonych w Ostrawie. Natalia Kaczmarek z najlepszym wynikiem w Europie!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSukcesy i rekordyKapitalne starty biało-czerwonych w Ostrawie. Natalia Kaczmarek z najlepszym wynikiem w Europie!

Wtorkowe popołudnie było niezwykle udane dla polskich lekkoatletów. Wielu z nich wzięło udział w mityngu Golden Spike w czeskiej Ostrawie. Kapitalne zwycięstwo na 400 metrów odniosła Natalia Kaczmarek, która pobiegła najszybciej w Europie i osiągnęła najlepszy polski wynik od 1977 roku. Na podium w tym biegu znalazła się Anna Kiełbasińska. Drugie miejsce z rekordem życiowym na 100 metrów przez płotki zajęła 21-letnia Pia Skrzyszowska. Wśród mężczyzn na 400 metrów przez płotki drugą lokatę zajął Jakub Olejniczak. 

Natalia Kaczmarek najszybsza od 1977 roku! 

Bieg na 400 metrów kobiet elektryzował wielu kibiców w Polsce. Na starcie pojawiły się trzy reprezentantki Polski, a każda z nich miała szanse na zwycięstwo i dobry wynik. Wyścig wygrała Natalia Kaczmarek z czasem 50:16, który jest jej nowym rekordem życiowym. Jednocześnie to najlepszy czas w Polsce od 1977 roku, a szybciej od niej biegała już tylko Irena Szewińska. Natalia Kaczmarek wskoczyła również na pierwsze miejsce europejskich list w tym sezonie. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła Anna Kiełbasińska, która z czasem 50:38 wyrównała swój rekord życiowy. Piąte miejsce przypadło Justynie Święty-Ersetic z wynikiem 51:09. 

Pia Skrzyszowska przegrała tylko z mistrzynią olimpijską

Kolejny dobry start i poprawiony rekord życiowy w biegu na 100 metrów przez płotki zanotowała Pia Skrzyszowska. Młoda reprezentantka Polski osiągnęła czas 12:65, co jest czwartym wynikiem w historii Polski. W Ostrawie przegrała tylko z mistrzynią olimpijską Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko. Ta okazała się lepsza o zaledwie 0,09 sekundy. 

Jakub Olejniczak drugi w biegu na 400 metrów przez płotki. Miejsca pozostałych biało-czerwonych

Miejsce na podium zajął również Jakub Olejniczak w biegu na 400 metrów przez płotki. Polak pokonał ten dystans z czasem 50:56 i przegrał tylko ze Słowakiem Matejem Baluchem. 

Podczas mityngu Golden Spike w Ostrawie oglądaliśmy liczną reprezentację Polski. Po dłuższej przerwie do rywalizacji powróciła Sofia Ennaoui, która zajęła 8. miejsce w biegu na 1500 metrów i wypełniła minimum kwalifikacyjne na tegoroczne Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. W biegu oglądaliśmy jeszcze Elizę Megger (13. miejsce), Weronikę Lizakowską (18. miejsce) i Joannę Bekus (niesklasyfikowana). Blisko podium byli nasi kulomioci. Ostatecznie na 4. miejscu z wynikiem 20.81 skończył Michał Haratyk, a na 5. Konrad Bukowiecki z wynikiem 20.53.

Polacy startowali jeszcze w następujących konkurencjach:

  • bieg na 800 metrów mężczyzn: 13. Patryk Dobek, DNF. Patryk Sieradzki;
  • bieg na 100 metrów mężczyzn: 4. Michał Gorzkowicz;
  • bieg na 1500 metrów mężczyzn: 4. Patryk Marmon, 5. Adrian Romberg;
  • bieg na 800 metrów kobiet: 9. Jagoda Bochenek, 11. Alicja Wójcik, 19. Jakub Machulec. 
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...