STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Kaczmarek druga w finale Diamentowej Ligi w Eugene

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek druga w finale Diamentowej Ligi w Eugene

Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów w finale Diamentowej Ligi w Eugene w Stanach Zjednoczonych. Tym samym polska wicemistrzyni świata udanie zwieńczyła sezon, który obfitował w rekordy i medale. Polka znakomicie spisała się na mityngu w Eugene. Przegrała tylko z Marileidy Paulino z Dominikany. W niedzielę startowała też Pia Skrzyszowska, która zajęła ósme miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki. 

Świetne zakończenie sezonu Natalii Kaczmarek

Mityng lekkoatletyczny w Eugene kończył tegoroczny cykl Wanda Diamentowej Ligi. To najbardziej prestiżowe zawody lekkoatletyczne w sezonie, nie licząc turniejów mistrzowskich. Natalia Kaczmarek w Euegene ponownie potwierdziła świetną formę i sięgnęła po kolejny sukces. Polka finiszowała na drugim miejscu w biegu na 400 metrów. Tym samym wywalczyła srebrny medal w finale Diamentowej Ligi. Czas naszej biegaczki to 50.38. Natalia Kaczmarek tradycyjnie zaczęła nieco wolniej i długo zajmowała siódme lub szóste miejsce. Znów popisała się fantastycznym finiszem, dzięki któremu wskoczyła na drugą pozycję. 

Po raz kolejny najlepsza okazała się Marileidy Paulino z Dominikany, która finiszowała z czasem 49.58. Tuż za Polką znalazła się Holenderka Lieke Klaver. Ta do naszej reprezentantki straciła tylko 0,09 sekundy i finiszowała z czasem 50.47. Drugie miejsce Natalii Kaczmarek w finale Wanda Diamentowej Ligi to zwieńczenie bardzo udanego sezonu. Największym sukcesem ostatnich miesięcy dla naszej reprezentantki było wywalczenie wicemistrzostwa świata w Budapeszcie. 

Pia Skrzyszowska ósma

Drugą z naszych reprezentantek w niedzielnych zmaganiach była Pia Skrzyszowska, która tradycyjnie wystartowała w biegu na 100 metrów przez płotki. Tam finiszowała z czasem 12.81, co dało jej ósme miejsce. Najlepsza w Eugene okazała się Nigeryjka Tobi Amusan, która na mecie miała czas 12.33. Drugie miejsce zajęła Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko, a podium uzupełnił Kendra Harrison ze Stanów Zjednoczonych. Pia Skrzyszowska była jedyną Europejką w finałach Diamentowej Ligi na tym dystansie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...