Natalia Kaczmarek druga w finale Diamentowej Ligi w Eugene

Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek druga w finale Diamentowej Ligi w Eugene

Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów w finale Diamentowej Ligi w Eugene w Stanach Zjednoczonych. Tym samym polska wicemistrzyni świata udanie zwieńczyła sezon, który obfitował w rekordy i medale. Polka znakomicie spisała się na mityngu w Eugene. Przegrała tylko z Marileidy Paulino z Dominikany. W niedzielę startowała też Pia Skrzyszowska, która zajęła ósme miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki.

Świetne zakończenie sezonu Natalii Kaczmarek

Mityng lekkoatletyczny w Eugene kończył tegoroczny cykl Wanda Diamentowej Ligi. To najbardziej prestiżowe zawody lekkoatletyczne w sezonie, nie licząc turniejów mistrzowskich. Natalia Kaczmarek w Euegene ponownie potwierdziła świetną formę i sięgnęła po kolejny sukces. Polka finiszowała na drugim miejscu w biegu na 400 metrów. Tym samym wywalczyła srebrny medal w finale Diamentowej Ligi. Czas naszej biegaczki to 50.38. Natalia Kaczmarek tradycyjnie zaczęła nieco wolniej i długo zajmowała siódme lub szóste miejsce. Znów popisała się fantastycznym finiszem, dzięki któremu wskoczyła na drugą pozycję.

Po raz kolejny najlepsza okazała się Marileidy Paulino z Dominikany, która finiszowała z czasem 49.58. Tuż za Polką znalazła się Holenderka Lieke Klaver. Ta do naszej reprezentantki straciła tylko 0,09 sekundy i finiszowała z czasem 50.47. Drugie miejsce Natalii Kaczmarek w finale Wanda Diamentowej Ligi to zwieńczenie bardzo udanego sezonu. Największym sukcesem ostatnich miesięcy dla naszej reprezentantki było wywalczenie wicemistrzostwa świata w Budapeszcie.

Pia Skrzyszowska ósma

Drugą z naszych reprezentantek w niedzielnych zmaganiach była Pia Skrzyszowska, która tradycyjnie wystartowała w biegu na 100 metrów przez płotki. Tam finiszowała z czasem 12.81, co dało jej ósme miejsce. Najlepsza w Eugene okazała się Nigeryjka Tobi Amusan, która na mecie miała czas 12.33. Drugie miejsce zajęła Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko, a podium uzupełnił Kendra Harrison ze Stanów Zjednoczonych. Pia Skrzyszowska była jedyną Europejką w finałach Diamentowej Ligi na tym dystansie.