Natalia Kaczmarek na podium Diamentowej Ligi w Dosze

Autor
Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek na podium Diamentowej Ligi w Dosze

Natalia Kaczmarek świetnie rozpoczęła tegoroczny cykl lekkoatletycznej Diamentowej Ligi. Polka zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów na mityngu w Dosze. W tym samym biegu oglądaliśmy Justynę Święty-Ersetic, która była siódma. Tuż za podium w Katarze znalazł się Norbert Kobielski w skoku wzwyż. Po dłuższej przerwie do rywalizacji wróciła Angelika Cichocka, która wystartowała w biegu na 1500 metrów. 

Trzecie miejsce Natalii Kaczmarek

Inauguracja tegorocznej Diamentowej Ligi miała miejsce w katarskiej Dosze. Najlepiej z Polaków zaprezentowała się w niej Natalia Kaczmarek. Polka wystartowała w biegu na 400 metrów, gdzie zajęła trzecie miejsce z czasem 51.64. To drugi wynik w Europie w tym roku. Natalia Kaczmarek świetnie finiszowała, dzięki czemu na ostatnich metrach wskoczyła na podium. Na siódmym miejscu bieg ukończyła Justyna Święty-Ersetic z czasem 53.08. Zawody wygrała Marileidy Paulino z Dominikany, której zmierzono czas 50.51. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Shamier Little. 

Dobre starty pozostałych biało-czerwonych 

Blisko podium w Katarze był Norbert Kobielski. Nasz najlepszy skoczek wzwyż ukończył zmagania na czwartym miejscu z wynikiem 2.18. Konkurencję wygrał Amerykanin JaVaughn Harrison, który osiągnął 2.32 metra. Podium uzupełnili Sanhyeok Woo z Korei Południowej i Mutaz Esa Barshim z Kataru. Na mityngu oglądaliśmy jeszcze Angelikę Cichocką, która wróciła do biegania po dłuższej przerwie. Reprezentantka Polski zajęła 13. miejsce w biegu na 1500 metrów. Konkurencję z najlepszym wynikiem w tym roku na świecie wygrała Faith Kipyegon z Kenii. 

Kolejna Diamentowa Liga 28 maja

Kolejne zawody prestiżowej Diamentowej Ligi zostaną rozegrane 28 maja w Rabacie w Maroko. Z punktu widzenia polskich kibiców najważniejszy będzie jednak Memoriał Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się 16 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Impreza ta po raz drugi w historii będzie miała rangę Diamentowej Ligi. W Polsce powinniśmy oglądać wielu czołowych lekkoatletów świata, w tym najlepszych Polaków.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...