STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Kaczmarek z najlepszym wynikiem w Polsce na 500 metrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek z najlepszym wynikiem w Polsce na 500 metrów

Natalia Kaczmarek kontynuuje znakomite występy w tym sezonie. W niedzielę w Olsztynie pobiegła najszybciej w historii polskiej lekkoatletyki na 500 metrów. Ten nietypowy dystans rozegrano podczas 3. Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego. Natalia Kaczmarek uzyskała czas 1:07.18 i o blisko 1,5 sekundy pobiła dotychczasowy wynik Aleksandry Gaworskiej. Ponadto wynik Kaczmarek to dziewiąty rezultat w historii na świecie. 

Swoje starty w Olsztynie wygrali również m.in.: Marika Popowicz-Drapała, Karol Zalewski, Adrianna Janowicz-Półtorak, Angelika Sarna, Michał Haratyk czy też Cyprian Mrzygłód. 

Świetny bieg i rekord Natalii Kaczmarek 

Bez dwóch zdań największą gwiazdą 3. Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie była Natalia Kaczmarek, czyli wicemistrzyni świata na 400 metrów z Budapesztu. Tym razem startowała na nietypowym dla siebie dystansie 500 metrów. Polka wygrała konkurencję z czasem 1:07.18. Dzięki o ponad 1,5 sekundy poprawiła najlepszy wynik w historii Polski. Dotychczasowy rekord odebrała Aleksandrze Gaworskiej. To także dziewiąty wynik na świecie w historii. Za zwycięstwo Polka otrzymała 50-gramową sztabkę złota od jednego ze sponsorów imprezy.

Cenne zwycięstwa biało-czerwonych w Olsztynie

W zawodach w Olsztynie wystartowało wielu czołowych polskich lekkoatletów, którzy uzyskali cenne rezultaty. W biegu na 200 metrów najlepsza okazała się Marika Popowicz-Drapała. Dystans o połowę krótszy padł łupem Krystsiny Tsimanouskayi. Na 300 metrów wśród kobiet wygrała Adrianna Janowicz-Półtorak, a u panów Karol Zalewski, czyli jeden z wychowanków trenera Zbigniewa Ludwichowskiego. Ciekawie przebiegała rywalizacja na 800 metrów kobiet, którą wygrała Angelika Sarna. Ostatecznie z dość wyraźną przewagą wyprzedziła Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką.

Po raz kolejny w tym sezonie barierę 80 metrów w rzucie oszczepem przekroczył Cyprian Mrzygłód. W Olsztynie wygrał z wynikiem 81.46. W pchnięciu kulą najlepszy okazał się Michał Haratyk, który o 25 centymetrów pokonał Konrada Bukowieckiego. Zwycięstwa odnieśli również: Julia Koralewska (3000 m), Wiktor Kujawa (3000 m), Marcelina Witek (rzut oszczepem), Ernest Jarosiewicz (150 m), Magdalena Bokun (skok w dal) i Dominik Kopeć (100 m). Drugie miejsce na 600 metrów zajął Filip Ostrowski, który musiał uznać wyższość Hiszpana Javiera Mirona. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...