Natalia Kaczmarek z rekordem Polski na 400 metrów w hali

Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek z rekordem Polski na 400 metrów w hali

Natalia Kaczmarek pobiła rekord Polski na 400 metrów w hali. Od 15 lutego wynosi on dokładnie 50.90. Tym samym lekkoatletka o 0,14 sekundy poprawiła dotychczasowy rekord, który należał do Justyny Święty-Ersetic. Świetny bieg Natalii Kaczmarek miał miejsce na mityngu lekkoatletycznym Hauts-de-France Ps-de-Calais we francuskim Liévin. Polka zajęła drugie miejsce w swojej konkurencji. Na zawodach oglądaliśmy także innych reprezentantów Polski.

Rekordowy bieg Natalii Kaczmarek

Dla Natalii Kaczmarek był to jeden z ostatnich występów w hali w tym roku. Już wcześniej poinformowała o tym, że zabraknie jej na Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule. Szkoda, bo jest w świetnej formie. Potwierdzeniem tego jest pobicie halowego rekordu Polski na 400 metrów w jej pierwszym starcie w tym roku na tym dystansie. Od 15 lutego wynosi on 50.90 i jest o 0,14 sekundy lepszy, od wcześniejszego rekordu należącego do Justyny Święty-Ersetic. Natalia Kaczmarek wygrała swój bieg, a ostatecznie w Hauts-de-France Ps-de-Calais we francuskim Liévin zajęła drugie miejsce. Szybsza od niej była tylko niesamowita Holenderka Femke Bol. Trzecie miejsce w biegu na 400 metrów zajęła Anna Kiełbasińska z czasem 51.40

Michał Rozmys i Jakub Szymański tuż za podium

Mityng lekkoatletyczny Hauts-de-France Ps-de-Calais zaliczany jest do halowego cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. We Francji oglądaliśmy również innych reprezentantów Polski. Swoje starty tuż za podium ukończyli Michał Rozmys i Jakub Szymański. Pierwszy z nich startował w biegu na 1500 metrów i finiszował z czasem 3:36.96. To jeden z najlepszych rezultatów w historii polskiej lekkoatletyki, a do podium zabrakło mu tylko 0,41 sekundy. Rywalizację wygrał Norweg Jakob Ingebrigtsen. Jakub Szymański potwierdza swoją dobrą dyspozycję i zajął czwarte miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki z czasem 7.67. Do podium zabrakło mu tylko 0,05 sekundy, a bieg wygrał Amerykanin Grant Holloway.

W Liévin startował jeszcze Mateusz Borkowski, jednak zajął odległe miejsce w rywalizacji na 800 metrów. Po swojej serii był na siódmym miejscu, a ostatecznie zmagania zakończył na 13. pozycji.