Natalia Kaczmarek srebrną medalistką Igrzysk Europejskich w biegu na 400 metrów

Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek srebrną medalistką Igrzysk Europejskich w biegu na 400 metrów

Natalia Kaczmarek potwierdziła swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie i wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 400 metrów. Polska lekkoatletka w finale musiała uznać wyższość tylko fenomenalnej Holenderki Femke Bol. Polka finiszowała z czasem 50,34 sekundy i przegrała z rywalką o 0,52 sekundy. To kolejny szybki i równy bieg Natalii Kaczmarek w tym sezonie. Trzecie miejsce w tej rywalizacji zajęła Cynthia Bolingo z Belgii. 

Dobry bieg i cenne srebro Natalii Kaczmarek

Przed rozpoczęciem rywalizacji na 400 metrów ostrzyliśmy sobie zęby na pojedynek Natalii Kaczmarek z fenomenalną Femke Bol z Holandii. Oczywiście zdecydowaną faworytką była zawodniczka Oranje, która od pewnego czasu biega w zupełnie innej lidze. Tak też było na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Holenderka minęła linię mety z czasem 49.82 i w ten sposób ustanowiła nowy rekord Igrzysk Europejskich. Wygrała z dość dużą przewagą. 

Natalia Kaczmarek zanotowała równy i szybki bieg. Linię mety minęła jako druga z czasem 50.34. To trzeci najlepszy wynik naszej biegaczki w tym sezonie, jednak daleki od jej życiówki, która wynosi 49.86. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła reprezentantka Belgii Cynthia Bolingo. Na mecie zmierzono jej czas 50.95. Kolejne miejsca zajęły Ama Pipi (Wielka Brytania), Tereza Petrzilkova (Czechy) i Alice Mangione (Włochy).

Srebrny medal i 15 punktów do klasyfikacji drużynowej 

Sukces Natalii Kaczmarek cieszy z kilku powodów. Przede wszystkim ponownie udowodniła, że należy do ścisłej europejskiej czołówki i zdobyła kolejny medal na dużej imprezie międzynarodowej. Poza sukcesem indywidualnym, zdobyła również 15 punktów dla Polski w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. To impreza, która odbywa się w ramach Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. Najlepsi lekkoatleci ze Starego Kontynentu rywalizują na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Polacy chcą włączyć się do walki o miejsce na podium w ramach DME i nie są bez szans na osiągnięcie tego sukcesu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....