STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki nominowani do prestiżowych nagród European Athletics

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki nominowani do prestiżowych nagród European Athletics

Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki zostali nominowani do prestiżowych lekkoatletycznych nagród przyznawanych przez European Athletics. Polscy wicemistrzowie świata z Budapesztu powalczą kolejno o tytuły najlepszej lekkoatletki i najlepszego lekkoatlety 2023 roku w Europie. O tytuł wschodzącej gwiazdy europejskiej lekkoatletyki walczy Marek Zakrzewski. Laureatów poznamy 21 października w Wilnie na gali Golden Tracks.

Natalia Kaczmarek kandydatką do tytułu najlepszej lekkoatletki w Europie

Za Natalia Kaczmarek znakomity sezon. Polka imponowała formą od pierwszych startów na dystansie 400 metrów. Najważniejszym tegorocznym występem były mistrzostwa świata w Budapeszcie, gdzie wywalczyła srebrny medal. Na drugim miejscu zakończyła również finałowe zawody cyklu Diamentowej Ligi. Ponadto wygrała kilka uznanych mityngów lekkoatletycznych. Teraz znalazła się w 10. nominowanych do tytułu najlepszej lekkoatletki w 2023 roku w Europie. W gronie tym znajdują się m.in.: Femke Bol, Maria Perez i Jarosława Mahuczich. 

Wojciech Nowicki wśród nominowanych do tytułu najlepszego lekkoatlety 

Również wśród męskich nominacji mamy swojego przedstawiciela. Władze European Athletics w tym gronie umieściły Wojciecha Nowickiego. W Budapeszcie młociarz wywalczył wicemistrzostwo świata. Wcześniej z dużą regularnością wygrywał międzynarodowe mityngi lekkoatletyczne. Wojciech Nowicki jest liderem rankingu World Athletics i autorem najdłuższego rzutu w tym roku na świecie. Jego wynik to 81.92 m. Faworytem do zgarnięcia tytułu najlepszego europejskiego lekkoatlety wydaje się być rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis. 

Czy Marek Zakrzewski zostanie wschodzącą gwiazdą?

O tytuł wschodzącej gwiazdy europejskiej lekkoatletyki walczy polski sprinter Marek Zakrzewski. Urodzony w 2006 roku biegacz ma za sobą świetny rok. W Jerozolimie wywalczył tytuł mistrza Europy U-20 w biegach na 100 i 200 metrów. Dokonał tej sztuki jako pierwszy junior od blisko 30. lat. Laureatów poznamy 21 października w Wilnie. Wówczas obędzie się gala Golden Tracks. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...